Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи включається до доходу єдинника-комісіонера сума, яка є відшкодуванням його витрат?

16.08.2019 239 0 0

Єдинник-комісіонер (юрособа) для виконання своїх зобов’язань за договором комісії здійснив витрати і хоче відшкодувати їх за рахунок коштів, які він повинен перерахувати комітентові за реалізований товар. 

Запитання: чи включається сума таких відшкодованих витрат до доходу єдинника? Адже згідно з п. 292.4 Податкового кодексу (далі – ПК) доходом єдинника-комісіонера є тільки сума отриманої винагороди.

Як випливає з Індивідуальної податкової консультації ДФС від 06.06.19 р. № 2579/ІПК/04-36-12-04-21, витрати єдинника-комісіонера, що відшкодовуються комітентом будь-яким шляхом, включаються до оподатковуваного доходу такого єдинника. При цьому податківці посилаються на правила бухобліку, згідно з якими сума отриманого відшкодування включається до доходу підприємства. 

Звичайно, бухоблік тут ні до чого. Адже єдинники визначають оподатковуваний дохід за правилами ст. 292 ПК. Проте в пп. 2 п. 292.1 ПК сказано, що до доходу єдинника включаються всі суми, що надійшли йому, а в п. 292.4 ПК зроблено висновок для єдинників-посередників – їм дозволено не включати до доходу суми, що надійшли їм, які підлягають перерахуванню комітентам (довірителям). 

Але в нашому випадку єдинник-посередник хоче із коштів комітента крім своєї винагороди утримати ще й суму відшкодування, яка належить саме такому єдиннику. А для неї у ПК винятків немає. Тому ця сума буде доходом єдинника. 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали