Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

У Мінагрополітики пояснили використання і обрахунок НГО землі під час воєнного стану

02.05.2022 202 0 0

Експерти програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО), залучені Міністерством аграрної політики та продовольства України, підготували відповіді на найпоширеніші запитання щодо Закону № 2145-IX про земельні відносини під час воєнного стану.

Запитання – відповіді

Якщо НГО земельної ділянки була проведена, чи потрібно застосовувати середню НГО по області?

Так, потрібно. Це пряма вимога Закону № 2145-IX.

Якщо орендар погоджується укласти договір оренди землі на 1 рік в період воєнного стану з оплатою на рівні не 8 % НГО, а більше? Чи законно, якщо за згодою сторін буде укладено такий договір?

Закон № 2145-IX чітко фіксує, що розмір орендної плати за земельні ділянки для ведення товарного с/г виробництва не може перевищувати 8 % НГО земельної ділянки, що визначається від середньої НГО одиниці площі ріллі по області. Тому встановлення орендної плати на рівні, який перевищує 8 %, буде порушенням закону. Якщо орендар бажає заплатити більше, запропонуйте йому надати громаді гуманітарну допомогу, допомогти переселенцям тощо.

Розмір орендної плати не може перевищувати 8 % НГО земельної ділянки і поширюється на договори, які укладені в період після 24 лютого 2022 р., та ті, що були укладені раніше (у них зафіксований вищий розмір орендної плати)?

Розмір орендної плати не більше 8 % НГО земельної ділянки застосовується до договорів оренди земель с/г призначення, які укладаються відповідно до Закону № 2145-IX. На інші договори оренди цей розмір не поширюється.

Увесь посібник із найпоширенішими запитаннями та відповідями про земельні відносини на час воєнного стану (за Законом № 2145-IX) доступний за посиланням.

Завантажити матеріали роз’яснення Закону № 2145-IX, типові договори можна за посиланням.

Вебінар «Земельні відносини в умовах воєнного стану» доступний за посиланням.

За матеріалами Мінагро

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали