Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

У додаткових деклараціях зазначено різні курси НБУ: який курс указати в РК при РЕЗ

Роз’яснення
16.06.2025

Якою датою та за яким курсом НБУ складається розрахунок коригування з метою приведення показників податкової накладної у відповідність із показниками митної декларації за операціями з експорту окремих видів товарів в режимі експортного забезпечення, якщо було оформлено декілька додаткових декларацій, в яких були зазначені різні курси НБУ?

Відповідно до п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу (далі – ПК), тимчасово, на період дії режиму експортного забезпечення, запровадженого КМУ відповідно до ст. 192 Закону від 16.04.1991 № 959-ХІІ «Про зовнішньоекономічну діяльність», обкладення ПДВ операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (далі – окремі види товарів), здійснюється з урахуванням особливостей, визначених п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПК.

Платник ПДВ з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів (пп. 97.1 п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПК).

Згідно з положеннями пп. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПК коригування показників податкової накладної, складеної за операціями з експорту окремих видів товарів здійснюється шляхом складання розрахунків коригування в кілька етапів за дотримання певних умов на кожному такому етапі.

Зокрема, визначений у пп. «б» пп. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПК порядок складання розрахунку коригування з метою приведення показників податкової накладної у відповідність з показниками митної декларації (далі – РК_2), передбачає умову, згідно з якою такий розрахунок коригування складається та підлягає реєстрації в ЄРПН лише після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією.

Особливості поміщення у митний режим експорту товарів, до яких застосовано РЕЗ, визначено п. 935 розд. ХХІ Митного кодексу, яким, зокрема, передбачено, що декларування товарів, до яких застосовано РЕЗ, здійснюється на підставі окремої періодичної, спрощеної митної декларації або митної декларації, заповненої у звичайному порядку, до якої декларантом обов’язково вносяться відомості про дату та номер відповідної податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України таких товарів у порядку, встановленому п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПК, та зареєстрованої в ЄРПН не пізніше ніж за 30 днів до дня подання такої митної декларації. Відповідна митна декларація повинна містити інформацію лише щодо одного товару та реквізити однієї відповідної податкової накладної.

Не допускається зазначення у митній декларації номера та дати податкової накладної, реквізити якої зазначені в іншій митній декларації, крім випадків внесення таких відомостей до додаткових декларацій, що подаються до відповідної періодичної або спрощеної митної декларації.

В останній додатковій декларації до відповідної періодичної або спрощеної декларації декларантом або уповноваженою ним особою зазначається ознака завершення переміщення товарів за такою періодичною або спрощеною декларацією у вигляді відповідного коду особливості переміщення.

Якщо процедуру оформлення митної декларації не завершено, РК_2 не може бути зареєстрований в ЄРПН.

Отже, умовою для складання РК_2 на підставі окремої періодичної або спрощеної митної декларації є наявність зазначення в останній додатковій декларації до відповідної періодичної або спрощеної декларації декларантом або уповноваженою ним особою ознаки завершення переміщення товарів за такою періодичною або спрощеною декларацією у вигляді відповідного коду особливості переміщення.

Порядок заповнення розрахунку коригування до податкової накладної, складеної за операцією з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, у випадках, визначених пп. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. XX ПК, викладено у п. 24 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 26.01.2016 за № 137/28267.

В ЄРПН може бути зареєстровано тільки один РК_2, який складається не раніше дати оформлення останньої додаткової декларації до відповідної періодичної або спрощеної митної декларації, яка містить ознаку про завершення переміщення товарів за такою періодичною або спрощеною митною декларацією, в графі 8 такого РК_2 зазначається середня ціна за одиницю товару (без ПДВ), визначена на підставі даних щодо ціни товару та курсу НБУ, відображених у кожній з таких додаткових декларацій.

ЗІР, категорія 101.29

 

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
02.06.2025
Важливе у травні для платників ПДВ
Ознайомлюйтеся з важливими матеріалами для платників ПДВ у травні. Більше за темою: Спецпроєкт «ПДВ: ситуації з практики» Спецпроєкт «Електронне адміністрування ПДВ: правила, ризики, рішення» Спецпроєкт «Особливості оподаткування ПДВ в умовах воєнного часу»...
Нове
28.07.2025
Оновлено показники середньої зарплати за 2025 рік, яка враховується для обчислення пенсії
Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, яка враховується для обчислення пенсії, за червень 2025 року становить 22 336,81 грн. Більше за темою: Стаж працівників для пільгових пенсій 25 липня 2025 року Пенсійним фондом затверджено показник середньої заробітної плати (до...
28.07.2025
У звітному місяці кількість працівників змінювалася: як правильно заповнити додаток 4ДФ
Якщо протягом звітного місяця кількість працівників змінювалась у зв’язку із прийняттям та звільненням з місця роботи, то у рядку 04 «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» додатка 4ДФ до Розрахунку слід зазначати максимальну кількість працівників, які фактично працювали ...
28.07.2025
Працівники у відпустках по вагітності та пологах, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження заробітної плати тощо: як правильно заповнити додаток 4ДФ
Кількість працівників, які знаходяться у відпустках по вагітності та пологах, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження заробітної плати, тощо та по яких у звітному періоді не здійснювалось нараховування (виплата) доходів за ознакою «101», в графі «Працювало за трудовими дог...
Кращі матеріали