Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи збільшиться реєстраційна сума платника ПДВ, чиє майно реалізували контролери

13.11.2018 136 0 0

Кошти, отримані від реалізації майна платника податків в порядку, визначеному ст. 95 ПКУ, спрямовуються в погашення його податкового боргу. Зазначені кошти не потрапляють на рахунок в СЕА ПДВ та не впливають на значення реєстраційної суми такого платника податку. 


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.10.2018 р. № 4423/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Щодо системи електронного адміністрування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула лист Товариства щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та повідомляє наступне.

Товариство у своєму зверненні зазначило, що в грудні 2017 року контролюючим органом було реалізовано об’єкти нерухомого майна Товариства для погашення податкового боргу Товариства з податку на додану вартість, та сума ПДВ в розмірі  ...... грн., отримана від такої реалізації була
зарахована до бюджету без використання електронного рахунку платника податку в Системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ).

У зв’язку з чим Товариство звертається за наданням податкової консультації щодо впливу на стан та зміст електронного кабінету платника податку, зокрема СЕА ПДВ, операції з реалізації майна платника податків податковим органом та погашення податкового боргу.

Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 200-1 Кодексу та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі - Порядок № 569).

СЕА ПДВ працює виключно в автоматичному режимі та на підставі алгоритмів, розроблених відповідно до статті 200-1 Кодексу та Порядку № 569, і не допускає ручного втручання в її роботу.

Сума податку (ƩНакл), на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - реєстраційна сума), обчислюється автоматично за формулою, визначеною пунктом 200-1.З статті 200-1 Кодексу.

Одним із складових формули, визначеної пунктом 200-1.З статті 200-1 Кодексу, є показник ƩПопРах, який є загальною сумою поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку.

На рахунок у СЕА ПДВ платника відповідно до пункту 200-1.4 статті 200-1 Кодексу зараховуються кошти:

а) з поточного рахунку такого платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 Кодексу;
б) з поточного рахунку такого платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з цього податку;
в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України;
г) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість, повернутих платнику податків у порядку, встановленому пунктом 43.4-1 статті 43 Кодексу.

Інших джерел поповнення рахунка в СЕА ПДВ Кодексом не передбачено.

Що стосується коштів, отриманих від реалізації об’єктів нерухомого майна платника податку, які спрямовуються в погашення податкового боргу такого платника податку, то повідомляємо наступне.

Відповідно до Порядку компенсації витрат, пов'язаних з організацією і проведенням торгів з продажу майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, та оплати банківських послуг за перерахування коштів до відповідного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1244 «Деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України» (далі - Порядок) організація роздрібної торгівлі, брокер (брокерська контора) або організатор аукціону (торгів), що уклали з контролюючим органом або регіональним відділенням Фонду державного майна договір (угоду) про продаж майна, перераховує кошти, отримані від такого продажу (крім сум, використаних на покриття витрат згідно з договором (угодою) про продаж майна), на рахунок, відкритий в органах Казначейства за балансовим рахунком 3412 «Інші кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету» (далі - рахунок 3412) за місцем обліку платника податків, не пізніше наступного робочого дня після дати зарахування коштів на рахунок організації роздрібної торгівлі, брокера (брокерської контори) або організатора аукціону (торгів).

Наступного робочого дня після зарахування коштів на зазначений у пункті 3 Порядку рахунок органи Казначейства передають відповідним контролюючим органам в установленому порядку виписку з рахунка 3412 у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.

Контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня після надходження виписки з рахунка 3412 подає до відповідного органу Казначейства довідку про розподіл коштів, що надійшли на рахунок 3412, за формою згідно з додатком. У довідці зазначаються: суми, використані на покриття витрат згідно з договорами (угодами) про виконання робіт або надання послуг; суми боргу за видами податків, зборів (обов'язкових платежів); суми пені, штрафних (фінансових) санкцій.

На підставі даних зазначеної довідки орган Казначейства не пізніше наступного робочого дня після її надходження формує в установленому порядку платіжні доручення та перераховує розподілені кошти за призначенням.

Відповідно до даних інтегрованої картки платника податку на суму коштів в розмірі ..... грн. був зменшений борг Товариства по податку на додану вартість.

При цьому, кошти, отримані від реалізації майна та які спрямовуються в порядку, визначеному статтею 95 Кодексу, в погашення податкового боргу платника податку, не потрапляють на рахунок в СЕА ПДВ та не впливають на значення реєстраційної суми такого платника податку.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали