Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Затверджено нові форми декларації єдинників

08.01.2021 1597 0 3

Наказом Мінфіну від 09.12.20 р. № 752 (далі – Наказ № 752, набув чинності з 1 січня 2021 року) викладено в новій редакції форми податкових декларацій:

  • платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця;
  • платника єдиного податку четвертої групи.

Зміни пов’язані зі скасуванням Звіту з ЄСВ як окремого звітного документа. Ми вже писали (див. «Об’єднаній звітності з ЄСВ + ПДФО + ВЗ – бути!»), що з 2021 року скасовують форми звітності з ЄСВ (форми № Д4 та № Д5). Причому за звітні періоди 2020 року подаємо звітність із ЄСВ ще за старими формами. 

Разом із декларацією платники єдиного податку (далі – ЄП) – фізособи-підприємці тепер подають окремий додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».

Розглянемо докладніше зміни у формі декларації для платників ЄП четвертої групи. І передусім зазначимо, що в основному вони стосуються тих із них, які зареєстровані як фізособи-підприємці, а для юросіб змін небагато.

1. Розрахункова частина декларації поділена тепер на дві частини: першу заповнюють єдинники-юрособи, другу – фізособи-підприємці, зареєстровані у формі сімейного фермерського господарства (далі – ФГ).

Розрахункова частина для юросіб практично не змінилася – до неї тільки додано рядок, в якому слід відображати 25 % річної суми ЄП. Нагадаємо, так мають сплачувати ЄП платники, які протягом року відмовляються від статусу єдинника четвертої групи і переходять на іншу систему оподаткування.

2. Декларацію доповнено новим додатком 2 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску».

Зверніть увагу: додаток 2 повинні заповнювати тільки платники ЄП четвертої групи, які зареєстровані як фізособи у формі сімейного ФГ та є платниками ЄСВ. Увага! При першому поданні декларації з ЄП такі платники не заповнюють цей додаток. 

Єдинники четвертої групи – юрособи додаток 2 не будуть заповнювати – інформацію про ЄСВ вони подаватимуть у складі форми № 1ДФ.

Також не мають його заповнювати фізособи-підприємці, що звільняються від сплати ЄСВ за себе. Вони можуть подавати додаток 2 виключно за умови добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

3. Для юросіб у примітках до форми декларації тепер чітко прописано, що при поданні загальної декларації у рядку 1 її загальної частини слід проставляти одночасно дві відмітки: «Загальна» та «Звітна». На практиці вони і раніше так робили, користуючись рекомендаціями податківців.

До речі, єдинники четвертої групи – фізособи подають тільки загальну декларацію, але в ній також слід проставляти одночасно дві відмітки: «Загальна» та «Звітна».

І наостанок нагадаємо: оскільки єдинники четвертої групи звітують за весь 2021 рік до 20 лютого цього року, вважаємо, що до цієї дати їм слід подавати декларацію вже за новою формою. Адже в Наказі № 752 зазначено, що нові форми декларацій мають подаватися за звітні періоди 2021 року.

www.ukrstat.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали