Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Встановили на складі ПТКС: чи потрібен ще й РРО

01.02.2019

Підприємство на складі-магазині встановило термінал самообслуговування, через який покупці під час оплати товарів самостійно вносять готівкові кошти. При цьому споживачі під час проведення розрахунків за товар платіжних карток не використовують.

Сплачені покупцями кошти зараховуються на поточний рахунок підприємства.

У такому разі, якщо ПТКС, через який покупці готівкою оплачують товар, належить банку, такі розрахунки вважають безготівковими. Тоді застосовувати РРО не потрібно. Інакше підприємство має застосовувати РРО.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.01.2019 р. № 247/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист дочірнього підприємства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє.

Відповідно до запиту підприємством укладено договір з ПАТ, згідно з яким на складі-магазині підприємства встановлено термінал самообслуговування, у який покупці при оплаті товарів самостійно вносять готівкові кошти. При цьому споживачами при проведенні розрахунків за товар платіжні картки (VISA, MasterCard) не використовуються. Сплачені покупцями кошти зараховуються на поточний рахунок підприємства.

Чи потрібно підприємству на складі-магазині застосовувати реєстратор розрахункових операцій при оплаті покупцем товарів через термінал самообслуговування ПАТ?

Згідно з п. 1.32 ст. 1 Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346/III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» програмно-технічний комплекс самообслуговування (ПТКС) - пристрій, що дає змогу користувачеві здійснювати операції з ініціювання переказу коштів, а також виконувати інші операції відповідно до функціональних можливостей цього пристрою без безпосередньої участі оператора (касира).

Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Відповідно п. 1.4 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.04 р. № 22, безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів.

Згідно з пп. 13 п. 3 Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 25.09.2018 р. № 103, каса банку - сукупність операційних кас банку (філій, відділень), пунктів дистанційного обслуговування, пунктів обміну іноземної валюти, а також ПТКС та банкоматів.

Враховуючи викладене, якщо ПТКС, через який покупці товарів на складі-магазині самостійно оплачують готівкою придбання товарів належить банку, то такі розрахунки будуть вважатися безготівковими і за умови проведення розрахунків виключно таким способом підприємству застосовувати реєстратор розрахункових операцій не потрібно.

У разі невиконання хоча б однієї із наведених умов використання підприємством реєстратора розрахункових операцій є обов’язковим.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Розподіл чистого прибутку фермерського господарства: обкладення ПДФО та відображення в Розрахунку
Дохід члена ФГ, отриманий за рахунок розподілу чистого прибутку такого ФГ, повинен включатися до його місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковуватися з урахуванням пп. 164.2.20 ПК за ставкою 18 %, визначеною п. 167.1 ПК. Яким чином обкладається ПДФО дохід члена фермерського господарс...
23.05.2025
В Дії планують усунути недоліки та бронювання працівників для підприємств із керівниками-іноземцями
Міністерство цифрової трансформації працює над альтернативним способом внесення даних в реєстри для таких підприємств, а саме передання компанією інформації про бронювання до відповідного державного органу, що визначив компанію критично важливою, який зі свого боку вноситиме дані в Дію. Більше за&nb...
22.05.2025
Як можна подати Розрахунок податковим агентам
Розрахунок можна подати декількома способами, у тому числі засобами електронного зв’язку в електронній формі або на паперовому носії, або поштою. Детальніше – див. нижче. Які способи подання податковими агентами Розрахунку? Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплачено...
Кращі матеріали