Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Установили на складе ПТКС: нужен ли еще и РРО

01.02.2019

Предприятие на складе-магазине установило терминал самообслуживания, через который покупатели при оплате товаров самостоятельно вносят наличные средства. При этом потребители при проведении расчетов за товар платежных карточек не используют.

Уплаченные покупателями средства зачисляются на текущий счет предприятия.

В таком случае, если ПТКС, через который покупатели наличными оплачивают товар, принадлежит банку, такие расчеты считают безналичными.

Тогда применять РРО не нужно. Иначе предприятие должно применять РРО.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.01.2019 р. № 247/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист дочірнього підприємства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє.

Відповідно до запиту підприємством укладено договір з ПАТ, згідно з яким на складі-магазині підприємства встановлено термінал самообслуговування, у який покупці при оплаті товарів самостійно вносять готівкові кошти. При цьому споживачами при проведенні розрахунків за товар платіжні картки (VISA, MasterCard) не використовуються. Сплачені покупцями кошти зараховуються на поточний рахунок підприємства.

Чи потрібно підприємству на складі-магазині застосовувати реєстратор розрахункових операцій при оплаті покупцем товарів через термінал самообслуговування ПАТ?

Згідно з п. 1.32 ст. 1 Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346/III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» програмно-технічний комплекс самообслуговування (ПТКС) - пристрій, що дає змогу користувачеві здійснювати операції з ініціювання переказу коштів, а також виконувати інші операції відповідно до функціональних можливостей цього пристрою без безпосередньої участі оператора (касира).

Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Відповідно п. 1.4 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21.01.04 р. № 22, безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів.

Згідно з пп. 13 п. 3 Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 25.09.2018 р. № 103, каса банку - сукупність операційних кас банку (філій, відділень), пунктів дистанційного обслуговування, пунктів обміну іноземної валюти, а також ПТКС та банкоматів.

Враховуючи викладене, якщо ПТКС, через який покупці товарів на складі-магазині самостійно оплачують готівкою придбання товарів належить банку, то такі розрахунки будуть вважатися безготівковими і за умови проведення розрахунків виключно таким способом підприємству застосовувати реєстратор розрахункових операцій не потрібно.

У разі невиконання хоча б однієї із наведених умов використання підприємством реєстратора розрахункових операцій є обов’язковим.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
20.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Принят Закон о возобновлении течения исковой давности Минфин обнародовал проекты профессиональных стандартов «Главный бухгалтер бюджетного учреждения» и «Бухгалтер бюджетного учреждения» ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплате...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
05.03.2025
Опубликовано постановление КМУ, которым упрощена процедура бронирования военнообязанных
Больше по теме: Бронирование работников: пошаговые действия Аннулирование бронирования военнообязанных: основания и условия Отчетность по воинскому учету и бронированию 5 февраля на сайте Кабмина опубликовано постановление от 28.02.2025 № 233, которыи внесены изменения впорядок бро...
Новое
22.05.2025
Как можно подать Расчет налоговым агентам
Расчет можно подать несколькими способами, в том числе средствами электронной связи в электронной форме либо на бумажном носителе, либо по почте. Подробнее см. ниже. Каковы способы подачи налоговыми агентами Расчета? Форма Налогового расчета сумм дохода, начисленного (уплаченного) в пользу налогопл...
22.05.2025
Можно ли предоставить отпуск на 2026 год в 2025 году
Работник будет иметь право на ежегодный отпуск за 2026 год, отработав хотя бы один день нового периода рабочего года. Работник хочет взять ежегодный отпуск за 2026 год, потому что отпуск за 2025 год он уже использовал? Можно ли предоставить такой отпуск? Нет, нельзя. Отпуска за второй и последующие...
22.05.2025
Каким документом можно подтвердить достоверность РНУКПН
Лицо по собственному выбору предъявляет один из указанных документов для предоставления данных о регистрационном номере Учетной карточки.  В соответствии со ст. 63 и 70 Налогового кодекса и п. 1 разд. II Положения о регистрации физических лиц в Государственном реестре физических лиц – нал...
Лучшие материалы