Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Послуги з придбання та доставки алкоголю і сигарет заборонені: ДФС

22.08.2019

п. 11 ч. 1 ст. 15-3 Закону №481 встановлено заборону на продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях торгівлі.

Суб'єкт господарювання не має права купувати алкогольні і тютюнові товари в роздрібній мережі для подальшого їх комерційного використання. Тобто купити ці товари можна тільки у продавця, який має ліцензію на оптову торгівлю цими товарами.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 29.07.2019 р. № 3535/6/99-99-12-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула запит Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з питань акцизного податку, та надає відповіді на порушене у зверненні питання.

Товариство запитує чи необхідно йому отримувати ліцензії на прево роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за умови надання Товариством послуг закладам роздрібної торгівлі (далі - Продавці ) з організації служби замовлень, що полягають в обробленні та виконанні замовлень громадян та інших кінцевих споживачів (далі - Покупці) на придбання алкогольних напоїв/тютюнових виробів у Продавців для їх особистого некомерційного використання а також послуги Покупцям з виконання їх замовлень на придбання та доставку алкогольних напоїв/тютюнових виробів для їх особистого некомерційного використання під Продавців.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481).

Абзацом тринадцятим статті 1 Закону № 481 визначено, що роздріб на торгівля це діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Відповідно до вимог частини двадцятої статті 15 Закону № 481 роздріб на торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.

Абзацом чотирнадцятим статті 1 Закону № 481 визначено, що місце торгівлі це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. метрів, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Пунктом 11 частини першої статті 15 Закону № 481 встановлено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях торгівлі.

Відповідальність за порушення вимог статті 15 3 Закону № 481 визначено частиною другою статті 17 цього Закону.

Отже, придбання Товариством алкогольних напоїв або тютюнових виробів містить ознаки комерційного використання незалежно від форми розрахунків, та згідно з абзацом дванадцятим статті 1 Закону № 481 відноситься до оптової торгівлі.

Крім того, законодавством чітко визначено місце торгівлі, встановлено заборону продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях торгівлі та відповідальність.

Таким чином намір Товариства з надання послуг Покупцю/Продавцю з купівлі-продажу алкогольних напоїв/тютюнових виробів, які передбачають придбання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в роздрібній торгівельній мережі, подальшу доставку кінцевому споживачу, отримання коштів за придбані алкогольні напої та тютюнові вироби від кінцевого споживача, розрахунок за придбані такі товари у роздрібній торгівельній мережі не узгоджуються з вимогами Закону №481.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
30.04.2025
Аналіз стану та проблем ринку праці
17 квітня 2025 року відбулося перше в цьому році засідання Наукової платформи при Мінекономіки за участі 100 науковців, урядовців, фахівців центральних органів виконавчої влади. На засіданні було представлено результати наукового дослідження за темою «Аналіз стану та проблем ринку праці: наяв...
30.04.2025
Звільнення за власним бажанням при безстроковому трудовому договорі: чи можна відмовити
Чи може роботодавець не приймати заяву на звільнення за власним бажанням? Трудовий договір – безстроковий. Відповідно до ст. 38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. Заява про звільнення є о...
30.04.2025
Яка відпустка надається працівникам, які мають одружитися
На підприємстві діє колективний договір, згідно з яким особам, що одружуються, надається додаткова оплачувана відпустки тривалістю 3 календарні дні. Чи можна особі з інвалідністю 2 групи, яка бере шлюб, додатково (крім зазначеної відпустки у колективному договорі) надати ще 10 днів відпустки без збе...
Кращі матеріали