Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Сплата податку від продажу власної сільськогосподарської продукції

29.05.2020 37 0 1

Відповідно до пп. 165.1.24 ст. 165 Податкового кодексу України не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України.

При цьому необхідно врахувати, що при продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію Довідки за формою №3ДФ. Така довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви.

Довідка видається особисто власнику сільськогосподарської продукції, яка вирощена на земельних ділянках, (присадибних ділянках) та індивідуальних дачних, особистих селянських господарствах та/або земельних частках (паях), виділених в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. Довідка видається строком на п’ять років.

Якщо ж розмір земельних ділянок, зазначених в абз. ІІІ пп.165.1.24 п.165.1 ст.165 ПКУ, перевищує два гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Отже, відповідно до пп.168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ, платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу в податкову декларацію про майновий стан і доходи, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з таких доходів. Тобто якщо фізичною особою отримано доходи в результаті обробітку земельних ділянок, які перевищують 2 гектари та з яких не утримано податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, такі доходи підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи та оподатковуються за ставкою 18% та військовим збором – 1,5%.

При продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної  заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

Нагадаємо, що термін подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи у зв’язку з поширення коронавірусної хвороби продовжено до 1 липня 2020 року. 

tr.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали