Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Сплата податку на прибуток на помилковий рахунок: наслідки для підприємства

26.12.2019

Бухгалтер сплатила податок на прибуток на помилковий рахунок. Оплата надійшла на інший бюджетний рахунок. Чого чекати підприємству в такому випадку?

Штрафні санкції

Добре, коли помилку виявили своєчасно і встигли до завершення граничного строку сплати податкових зобов’язань повторно перерахувати платіж на рахунок з правильними реквізитами. У такому разі штрафних санкцій та пені не буде. Лише доведеться зачекати, доки повернуть сплачений не на той рахунок платіж.

А от якщо строк сплати податкових зобов’язань уже минув, тоді штрафних санкцій не уникнути. До того ж нараховуються вони в інтегрованій картці платника (далі – ІКП) автоматично. Податківці лише констатують цей факт у податковому повідомленні-рішенні.

Позиція податківців з цього питання однозначна. Вони вважають: якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації, а отже, не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків. Тож такий платник податків несе відповідальність, установлену чинним законодавством (категорія 132.01 «ЗІР»).

Так, згідно з п. 126.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за порушення правил сплати (перерахування) податків платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 10 або 20% погашеної суми податкового боргу.

Розмір штрафу залежить від кількості днів затримки сплати грошового зобов’язання, наступних за останнім днем строку сплати, і становить:

  • 10% – у разі затримки сплати до 30 календарних днів включно;
  • 20% – у разі затримки сплати понад 30 календарних днів.

У разі порушення строку сплати акцизного податку застосують штраф у розмірі 20% суми грошового зобов’язання незалежно від кількості днів затримки (п. 126.2 ПКУ).

Пеня

Крім того, ст. 129 ПКУ передбачено нарахування пені за кожний день прострочення.

А стаття 89 ПКУ дає змогу податківцям погашати заборгованість платника за рахунок його майна.

Адміністративна відповідальність
Пам’ятайте також про адмінвідповідальність, установлену ст. 1632 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі:

  • від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – НМДГ) (85–170 грн);
  • від 10 до 15 НМДГ (170–255 грн) – у разі повторного порушення протягом року.

Незначна помилка – серйозні наслідки

Як бачимо, така незначна, на перший погляд, помилка може призвести до серйозних наслідків. І це за умови, що фактично платник не порушив строку сплати податку. На цьому потрібно акцентувати увагу в листі на перерахунок помилково сплачених коштів. У ньому слід наголосити, що сплачені кошти на помилковий рахунок надійшли в бюджет своєчасно, без порушення граничного строку сплати податку. Якщо це не спрацює, тоді можна оскаржити рішення контролюючого органу в адміністративному або судовому порядку. На це дає дозвіл п. 56.1 ПКУ.

devisu.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Мінагрополітики здійснює моніторинг відповідності критично важливих підприємств Критеріям
Мінагрополітики наголошує на неухильному дотриманні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів протягом діяльності підприємств з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.  Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників агропромислового се...
09.05.2025
Скільки отримає пенсіонер у разі благодійної пожертви від юрособи
Якщо благодійна пожертва адресна, 70 % суми виплачується пенсіонеру, 30 % суми спрямовується до бюджету ПФУ та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій. Більше за темою: Договір пожертви До фінансування пенсійних виплат на благодійній основі може долучитися будь-яка юридична або...
09.05.2025
Інструктаж з охорони праці у разі надомної або дистанційної роботи
Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи В організації працює три особи (начальник та 2 головних спеціаліста). Наразі стало питання щодо проходження навчання з ОП: чи повинен проходити начальник організації чи спеціаліст, який займається розробкою та реєстрацією інструкц...
Кращі матеріали