Вимоги до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника: важлива інформація
ДПС нагадує, що для набуття або підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи відповідно до вимог пп. 298.8.1 Податкового кодексу (далі – ПК) сільськогосподарські товаровиробники подають не пізніше 20 лютого поточного року:
- загальну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи;
- звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи;
- відомості про наявність земельних ділянок, які є невід’ємною частиною податкової декларації;
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва.
Звертаємо увагу, що наказом Мінагрополітики та продовольства від 09.11.2023 № 1935 «Про внесення змін до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника» (зареєстрований в Міністерстві юстиції 23.11.2023 за № 2024/41080, далі – Наказ № 1935), внесено зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника, подання якого є обов’язковим при набутті або підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи.
Наказ № 1935 набув чинності з дня його офіційного опублікування – 05.01.2024.
Згідно із загальним правилом, визначеним ПК, до визначення нових форм декларацій (розрахунків) діють чинні форми декларацій (розрахунків).
Водночас ураховуючи вимоги п.46.6 ПК Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника (далі – Розрахунок) – це інформаційне декларування, яке містить економічні відомості про суб'єктів оподаткування, що не стосуються обчислення податків, тому нова форма такого Розрахунку, діюча відповідно до Наказу № 1935, є чинною у 2024 році.
ДПС рекомендує платникам єдиного податку четвертої групи подати до 20 лютого 2024 року Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробника за новою формою звітності, а платникам, які вже подали Розрахунок, – надати новий звітний Розрахунок.
Нагадуємо, що четверту групу можуть обрати сільськогосподарські товаровиробники, в яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %.
Причому зміни до Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробника по новій формі звітності надають можливість платнику скоригувати загальну суму доходу сільськогосподарського товаровиробника під кредитні резерви, що, в свою чергу, вплине на розмір частки сільськогосподарського товаровиробництва та на можливість залишення платника на спрощеній системі оподаткування.
ДПС
Коментарі до матеріалу