Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Таблиця даних платника податку: рекомендації від податківців Черкащини

26.12.2023 285 0 2

На що потрібно звернути увагу при поданні Таблиці даних платника податку? Про це детально у відео розповідає начальник відділу моніторингу операцій та роботи з ризиками управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Ольга Костенко. 

За її словами, рекомендовано подати «Таблицю даних платника податку на додану вартість» (форма J/F131 23 03) платникам ПДВ, які займаються: 

  • виробництвом; 
  • будівництвом; 
  • наданням послуг (транспортних, клінігових, бухгалтерських, охорони та ін.); 
  • виконанням різного роду робіт; 
  • сільськогосподарським товаровиробництвом. 

«При веденні декількох видів діяльності доцільно подати Таблицю даних платника ПДВ окремо на кожен із них, – зазначає Ольга Дмитрівна. – Причому Таблицю даних із кодами, на які вже є врахована таблиця, не потрібно повторно подавати». 

Ольга Костенко озвучила загальні рекомендації при поданні Таблиці даних платника ПДВ. 

1. У разі подання до ДПС Таблиці даних платника податку враховуйте відповідність виду економічної діяльності платника та кодів товарів (послуг), що постачаються (реалізуються) платником на території України. 

Тут обов’язкова до заповнення графа 3 – код згідно з УКТЗЕД/ДКПП з придбання отримання, або ввезення товарів/робіт/послуг. Наприклад, типовою є практика подання сільськогосподарським виробником Таблиці даних на реалізацію сільськогосподарської продукції без заповнення цієї графи. Відповідно платник не надає первинні документи щодо придбання товарів, робіт, послуг чи послуги оренди земельних ділянок, які використовуються у виробництві.  

2. Подавайте лише достовірну інформацію. Подана інформація повинна відповідати  показникам податкової звітності. 

Приміром, сумнівною є ситуація подання Таблиці даних сільськогосподарським товаровиробником на реалізацію власної сільськогосподарської продукції (код групи товарів 01, 02, 03, 04, 07, 08, 10, 12), у якого відсутня інформація про наявні земельні ресурси, трудові ресурси, власна або орендована техніка для виконання робіт, придбання послуг з оброблення землі, збирання урожаю тощо. 

3. Дотримуйтесь принципу відповідності кодів товарів (послуг), що постачаються (реалізовуються) платником та наявних у платника основних засобів, працівників, необхідних для виробництва та реалізації таких товарів (послуг). 

Платник подає таблицю даних на реалізацію транспортних послуг і водночас відсутнє придбання чи оренда транспортних засобів, відображення відповідних об'єктів оподаткування у податковій та фінансовій звітності, формі № 20-ОПП, не надано пояснення. 

Ключовий критерій, за яким приймає рішення Комісія про врахування Таблиці даних платника податку, – підтвердження наявності достатньої матеріально-технічної бази та людських ресурсів для ведення господарської діяльності (пояснення мають розкривати суть господарських операцій, тобто підтверджують і розкривають внутрішню сторону господарських операцій, їх справжність, економічну вигоду (виправданість ризику) і ділову мету), які за формою (зовнішнім вираженням) зумовлюють зміни в структурі активів, зобов'язань та власного капіталу. 

Результат такої діяльності – відповідний рівень сплати платежів до бюджету. 

Також ДПС проводить моніторинг роботи не тільки платників ПДВ, які подають таблиці даних до ДПС, але і їхніх контрагентів на предмет реальності проведених господарських операцій. За результатами такого моніторингу, приймають відповідні рішення про неприйняття чи скасування Таблиці даних платника податку. 

Приклад: 

1. Платник виконує будівельні роботи. Причому значний відсоток податкового кредиту формує за рахунок придбання комп'ютерної техніки, продуктів харчування, сантехніки, побутової техніки, меблів тощо, питома вага яких становить значну частину в загальному обсязі придбання. Пояснення не розкриває необхідності придбання зазначених груп товарів, а реалізація відсутня. 

2. Платник подає таблицю даних на послуги оренди й експлуатування власної чи взятої у лізинг нерухомості. Причому відсутня інформація про основні засоби, які надаються в оренду (їх не відображено ні у формі № 20-ОПП, ні в податковій та фінансовій звітності), відсутнє придбання будь-яких інших товарів та послуг для ведення господарської діяльності, зокрема, комунальних послуг. 

ГУ ДПС у Черкаській області 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали