Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Сума доходу за місяць менше мінзарплати: що з ЄСВ?

ДФС у листі від 29.01.2016 р. № 1394/5 / 99-99-17-03-03-16 розглядає, в яких випадках ЄСВ нараховується виходячи з мінімальної зарплати, а коли з фактичної суми доходу, в тому випадку, коли сума доходу за місяць менше мінзарплати.

Для працівників, які виконують на одному і тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою за трудовим договором ще й роботу за сумісництвом або за договором ЦПХ, при розрахунку бази нарахування ЄСВ враховується сукупний дохід зазначеного працівника за місяць.

При цьому, якщо загальна сума зарплати (включаючи зарплату за сумісництво) або зарплата за трудовим договором і винагорода за ЦПД не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленого законом у місяці, за який нараховується зарплата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зар плати, встановлений законом у місяці, за який нараховується зарплата (дохід).

Якщо працівникові нараховується зарплата не за основним місцем роботи та / або винагороду за ЦПД, роботодавець повинен застосувати ставкуЄСВ до розрахованої бази нарахування незалежно від її розміру.

Крім того, сума ЄСВ розраховується з фактично нарахованої в поточному місяці зарплати незалежно від її розміру у разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи.

Разом з тим, сума ЄСВ розраховується з розміру мінімальної зарплати, встановленого законом у місяці, з зарплати (доходів) найманого працівника, який:

• частину місяця перебував у відпустці без збереження зарплати;

• частину місяця перебував у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

• має прогули;

• частина місяця хворів і не надав роботодавцю лікарняний лист;

• знаходився на лікарняному і яким допомога по тимчасовій непрацездатності нараховано в розмірі 50 (60, 70)% середньої зарплати.

Для працівників, які працюють за основним місцем роботи, для яких встановлена ​​мінімальна зарплата в погодинному розмірі, підприємство повинно нарахувати ЄСВ виходячи з законодавчо встановленого розміру мінімальної зарплати на місяць.

Обов'язок нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати за основним місцем роботи також передбачена і в разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці в зв'язку з вагітністю та пологами).

Якщо відпустка припадає на майбутній місяць і сума відпускних нараховується не за повний місяць і після відпустки працівнику буде нараховано зарплату, то в поточному місяці ЄСВ нараховується на суму фактичної оплати відпустки за майбутній період, оскільки загальна сума доходу ще не відома. При цьому суми оплати відпустки відносяться до того місяця, за який вони нараховані.

У разі якщо загальний дохід (зарлата і сума відпускних) за місяць становить менше мінімального розміру, необхідно донарахувати ЄСВ виходячи з мінімальної зарплати, встановлений законом у місяці, за який нараховується зарплата (дохід).

Якщо у працівника (за основним місцем роботи) початок і закінчення лікарняного припадає на різні місяці, ЄСВ в місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не відома (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності). При цьому суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані.

Якщо після розподілу лікарняного загальний дохід в місяць становить менше мінімального розміру, необхідно за минулий місяць (місяці) донарахувати ЄСВ виходячи з мінімальної зарплати, встановленої законом у місяці, за який нараховується зарплата (дохід).

Джерело: http://avers3.com/9154
 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Чи можлива відпустка після закінчення трудового договору
Чи може працівник по закінченню строкового трудового договору, взяти відпустку з подальшим звільненням? Більше за темою: Виїзд заброньованих працівників за кордон у відпустку: чи можливо? Надання відпустки після звільнення з військової служби Чи може працівник по закінченню строкового трудово...
18.07.2025
Як через Електронний кабінет отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)
Отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) або обґрунтовану відмову у її видачі можна через приватну частину Електронного кабінету (вкладка «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи»). Більше за темою: Дивіденди нерезидентам в інвал...
18.07.2025
Працівник уклав трудові угоди з трьома роботодавцями: як оплачуватимуть лікарняні
Нові норми застосовуються до страхових випадків, які настали з 4 квітня 2025 року. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли та як оплачувати Моя донька одночасно працює на умовах трудового договору на трьох підприємствах. Чи має вона право на допомогу по тимчасовій н...
Кращі матеріали