Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Сума доходу за місяць менше мінзарплати: що з ЄСВ?

ДФС у листі від 29.01.2016 р. № 1394/5 / 99-99-17-03-03-16 розглядає, в яких випадках ЄСВ нараховується виходячи з мінімальної зарплати, а коли з фактичної суми доходу, в тому випадку, коли сума доходу за місяць менше мінзарплати.

Для працівників, які виконують на одному і тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою за трудовим договором ще й роботу за сумісництвом або за договором ЦПХ, при розрахунку бази нарахування ЄСВ враховується сукупний дохід зазначеного працівника за місяць.

При цьому, якщо загальна сума зарплати (включаючи зарплату за сумісництво) або зарплата за трудовим договором і винагорода за ЦПД не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленого законом у місяці, за який нараховується зарплата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зар плати, встановлений законом у місяці, за який нараховується зарплата (дохід).

Якщо працівникові нараховується зарплата не за основним місцем роботи та / або винагороду за ЦПД, роботодавець повинен застосувати ставкуЄСВ до розрахованої бази нарахування незалежно від її розміру.

Крім того, сума ЄСВ розраховується з фактично нарахованої в поточному місяці зарплати незалежно від її розміру у разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи.

Разом з тим, сума ЄСВ розраховується з розміру мінімальної зарплати, встановленого законом у місяці, з зарплати (доходів) найманого працівника, який:

• частину місяця перебував у відпустці без збереження зарплати;

• частину місяця перебував у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

• має прогули;

• частина місяця хворів і не надав роботодавцю лікарняний лист;

• знаходився на лікарняному і яким допомога по тимчасовій непрацездатності нараховано в розмірі 50 (60, 70)% середньої зарплати.

Для працівників, які працюють за основним місцем роботи, для яких встановлена ​​мінімальна зарплата в погодинному розмірі, підприємство повинно нарахувати ЄСВ виходячи з законодавчо встановленого розміру мінімальної зарплати на місяць.

Обов'язок нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати за основним місцем роботи також передбачена і в разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці в зв'язку з вагітністю та пологами).

Якщо відпустка припадає на майбутній місяць і сума відпускних нараховується не за повний місяць і після відпустки працівнику буде нараховано зарплату, то в поточному місяці ЄСВ нараховується на суму фактичної оплати відпустки за майбутній період, оскільки загальна сума доходу ще не відома. При цьому суми оплати відпустки відносяться до того місяця, за який вони нараховані.

У разі якщо загальний дохід (зарлата і сума відпускних) за місяць становить менше мінімального розміру, необхідно донарахувати ЄСВ виходячи з мінімальної зарплати, встановлений законом у місяці, за який нараховується зарплата (дохід).

Якщо у працівника (за основним місцем роботи) початок і закінчення лікарняного припадає на різні місяці, ЄСВ в місяці початку лікарняного нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не відома (сума лікарняних буде визначена після надання листка непрацездатності). При цьому суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані.

Якщо після розподілу лікарняного загальний дохід в місяць становить менше мінімального розміру, необхідно за минулий місяць (місяці) донарахувати ЄСВ виходячи з мінімальної зарплати, встановленої законом у місяці, за який нараховується зарплата (дохід).

Джерело: http://avers3.com/9154
 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Звітний період для подання декларації з акцизного податку за новою формою з гарантованим зобов’язанням
За який звітний період вперше розраховується гарантоване податкове зобов’язання з акцизного податку та подається декларація з акцизного податку за формою зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 11.04.2025 № 195? Наказом Мінфіну від 11.04.2025 № 195 «Про затвердження Змін до форми декл...
09.05.2025
Як відбувається перевірка безпечності продукції
Розповімо: що таке перевірка параметрів продукції; як проходить перевірка; які терміни та які бувають місця перевірок; що саме перевіряють; які документи мають бути; як бути, якщо продукція небезпечна. Коли ви купуєте будь-який товар – бензопилу для відповідних робіт, скороварку для приготуван...
09.05.2025
Поділ приміщення на два і більше: як подати форму № 20-ОПП
Якщо платник податків поділив приміщення на два та більше об'єктів різного призначення, то подається заява за формою № 20-ОПП, в якій інформація щодо такого об'єкта оподаткування зазначається кількома рядками, – докладніше див. нижче. Головне управління ДПС у Житомирській області повідомляє, щ...
Кращі матеріали