Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Сума грошових коштів, внесених засновником товариства у додатковий капітал, не включається до доходу підприємства

Порядок збільшення статутного капіталу існуючого товариства  передбачено ст.144 Цивільного кодексу України (далі –ЦКУ).

Так, ч.2 ст.144 ЦКУ визначено, що внесення змін до статуту, що пов'язані із зміною розміру статутного капіталу та/або із зміною складу учасників, підлягають державній реєстрації в установленому законом порядку.

 Відповідно до ч.6 ст.144 ЦКУ збільшення статутного капіталу товариства допускається після внесення усіма учасниками вкладів у повному обсязі. Порядок внесення додаткових вкладів встановлюється законом і статутом Товариства.

Тобто, збільшення статутного капіталу  вже існуючого товариства шляхом внесення додаткових вкладів учасників  реалізується шляхом прийняття відповідно рішення зборами товариства, які самостійно визначають розмір, форму і порядок внесення вкладів та державній реєстрації такого рішення в установленому законом порядку.     

Пунктом 44.1 ст.44 Кодексу  визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Для обрахунку об’єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п.44.2 ст.44 Кодексу).

Порядок визначення об’єкту оподаткування податком на прибуток викладений у ст.134 Кодексу.

Об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років) (пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Кодексу).

Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про доходи підприємства та розкриття її у фінансовій звітності, що складається за міжнародними стандартами, викладені у міжнародному стандарті бухгалтерського обліку 18 "Дохід" , а саме:

«Дохід - це валове надходження економічних вигід протягом періоду, що виникає в ході звичайної діяльності суб'єкта господарювання, коли власний капітал зростає в результаті цього надходження,а не в результаті внесків учасників власного капіталу».

Таким чином, сума грошових коштів, внесених засновником товариства у додатковий капітал не включається до доходу підприємства.

 Якщо підприємство у 2016 році визначає об’єкт оподаткування податком на прибуток без коригування фінансового результату на усі різниці (крім від`ємного значення об’єкту оподаткування минулих податкових (звітних) років), то об’єкт оподаткування податком на прибуток має бути розрахований виключно із фінансового результату до оподаткування зазначеного у фінансовій звітності підприємства за такий період, сформованого згідно з правилами бухгалтерського обліку, у тому числі за операціями із внесення засновником коштів у додатковий капітал підприємства та з урахуванням норм ЦКУ.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності покладено на Міністерство фінансів України, яке затверджує національні положенні (стандарти)бухгалтерського обліку інші нормативно - правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку  та складання фінансової звітності (п.2 ст.6 Закону № 996). Отже з питання правильності відображення у бухгалтерському обліку операцій з внесення коштів засновником до додаткового капіталу доцільно звернутися до Міністерства фінансів України. 

 

Джерело: http://dp.sfs.gov.ua/baner/podatkovi-...

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
06.05.2025
Коли проводиться фактична перевірка трудових відносин ДПС
Фактична перевірка здійснюється за наявності підстав, передбачених п. 80.2 ПК, та без попередження платника податків. Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування – Павлоградський район) наг...
06.05.2025
Перелік форм і строки подання статистичної звітності
Подати звітність ви можете за допомогою безкоштовного онлайн-сервісу «Кабінет респондента». Доступ в систему здійснюється цілодобово та не потребує інсталяції будь-яких програм. Органи державної статистики продовжують здійснювати свої функції та наразі приймають звітність від респонденті...
06.05.2025
Що ДПС дізналася про КІК: результати подання звітів
ДПС висловлює подяку всім платникам податків, які своєчасно подали Звіти про контрольовані іноземні компанії за 2024 рік. За оперативними даними 17 173 контролери подали 58 220 Звітів про контрольовані іноземні компанії за 2022–2024 роки. З них за 2024 звітний рік – 19 162 звіти. 98 % в...
Кращі матеріали