Складання зведеної ПН при ритмічному постачанні
Якщо платник податку протягом місяця надає послуги два або більше разів одному й тому самому покупцю (отримувачу ) — платнику податку, то за операціями з надання таких послуг платник податку — постачальник може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому надано такі послуги, зведену податкову накладну на такого покупця, виходячи з усього обсягу наданих йому послуг протягом такого місяця.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 03.06.2020 р. № 2293/6/99-00-07-03-02-06/ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку застосування пункту 201.4 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) та, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляє.
У зверненні зазначено, що платник податку надає послуги з перевезення вантажів одним і тим же підприємствам два та більше разів на місяць.
Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділами І, V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Відповідно до підпунктів «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.
Постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.161 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).
Постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).
Згідно з пунктами 201.1 та 201.10 статті 201 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.
Пунктом 201.4 статті 201 ПКУ передбачено, що платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:
- покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця;
- складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.
У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.
Для цілей цього пункту ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.
Таким чином, якщо платник податку протягом місяця надає послуги два або більше разів одному й тому ж покупцю (отримувачу) - платнику податку, то за операціями з надання таких послуг платник податку постачальник може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому надано такі послуги, зведену податкову накладну на такого покупця, виходячи з усього обсягу наданих йому послуг протягом такого місяця.
Разом з тим слід зазначити, що в межах надання податкової консультації ДПС не здійснює оцінку правомірності застосування платником податку норм податкового законодавства у господарських правовідносинах такого платника податку з конкретними контрагентами (покупцями).
Така оцінка може бути здійснена лише в межах податкової перевірки у відповідності до вимог ПКУ.
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та повинні самостійно визначати відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментарі до матеріалу