Скільки часу працівник може працювати за сумісництвом та як така робота оплачується?
До Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці звернулась працівниця підприємства за консультацією з питанням щодо можливості, за бажанням, працювати за сумісництвом та оплати такої роботи.
Згідно з вимогами ст. 1021 КЗпП сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи.
Розпорядженням КМУ від 22.11.2022 № 1047-р скасовано спільний наказ Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», а також постановою КМУ від 22.11.2022 № 1306 скасовано постанову КМУ від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій»
Вищезазначеними документами регулювалась робота за сумісництвом, яка не могла перевищувати чотирьох годин на день і повний робочий день у вихідний, а загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не могла перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Наголошуємо, окремим категоріям працівників державного сектору економіки необхідно пам'ятати про обмеження, встановлені Законом від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції», винятком яких становить викладацька, наукова і творча діяльності, медична практика, інструкторська та суддівська практика зі спорту.
Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
https://t.me/dneprviddil
Коментарі до матеріалу