Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Штрафи за неправильність та недостовірність заповнення звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

29.01.2021 1244 0 0

Платник ЄСВ зобов’язаний подавати до контролюючого органу за основним місцем обліку платника ЄСВ звітність про нарахування ЄСВ у розмірах, визначених відповідно до Закону від 08.07.10 р. № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (п. 4 ч. 2 ст. 6 цього Закону № 2464). 

Відповідно до п. 16 розд. ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435 (далі – Порядок № 435), відповідальним за правильність та достовірність заповнення звіту щодо сум нарахованого ЄСВ (далі – Звіт) є страхувальник.

Якщо в таблиці 5 додатка 4 до Порядку № 435 (Звіт з ЄСВ) страхувальник не зазначив будь-якої дії щодо застрахованої особи, передбаченої п. 8 розд. IV Порядку № 435, він подає Звіт за попередній період, який містить: титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) із зазначенням типу форми з позначкою «додаткова» та таблицю 5 із зазначенням типу форми «додаткова», яка містить дані на цю застраховану особу (п. 4 розд. V Порядку № 435). 

Звіт із зазначенням типу форми «додаткова» не повинен містити таблиць 1–4 Звіту з ЄСВ. Аналогічно подається таблиця 7 Звіту з ЄСВ. Відповідно до п. 2 розд. V Порядку № 435 у разі виявлення страхувальником або правонаступником у Звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи. Тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю типу форми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, водночас таблиця 6 Звіту з ЄСВ повинна містити дані за кожною застрахованою особою окремо.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1–4 Звіту з ЄСВ. Водночас не допускається унесення змін до сум нарахованої зарплати або доходу та у зв’язку із цим до нарахованих сум ЄСВ за звітний місяць під час формування і подання скасовуючих документів. Якщо потрібно повністю скасувати відомості, зазначені в таблицях 5 та 7 Звіту з ЄСВ, подаються лише скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу. 

Посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність, зокрема за подання недостовірних відомостей, що використовуються в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – Державний реєстр), інших відомостей, передбачених Законом № 2464 (ч. 1 ст. 26 Закону № 2464). Отже, якщо страхувальником самостійно здійснюється коригування недостовірних відомостей (крім сум ЄСВ), що використовуються в Держреєстрі, зокрема у Реєстрі застрахованих осіб, адміністративна відповідальність, у тому числі за подання недостовірних відомостей, контролюючими органами не застосовуються. 

Проте в разі виявлення за результатами перевірки платника подання недостовірних відомостей, що використовуються в Держреєстрі, або інших відомостей, передбачених Законом № 2464, фінансові санкції та притягнення до адміністративної відповідальності мають право застосовувати як контролюючі органи, так і органи Пенсійного фонду. 

ЗІР 201.09

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали