Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Щодо порядку обкладення ПДВ операції з експорту товарів за ціною, нижчою собівартості або придбання

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.08.2015 р. N 16878/6/99-99-19-03-02-15

Щодо порядку обкладення ПДВ операції з експорту товарів за ціною, нижчою собівартості або придбання

Державна фіскальна служба України розглянула лист ПАТ щодо порядку оподаткування ПДВ операції з експорту товарів за ціною, нижчою за собівартість, та повідомляє.

Згідно з пунктом 188.1 статті 188 РОЗДІЛ V. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ Податкового кодексу України (далі - ПКУ) база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче від звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПКУ) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв&;язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб&;єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Відповідно до підпункту "а" підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 ПКУ операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються за нульовою ставкою.

Таким чином, операція з експорту товарів оподатковується за нульовою ставкою.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.

Датою виникнення податкових зобов&;язань в разі експорту товарів є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетину митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства (пункт 187.1 статті 187 ПКУ).

Згідно з пунктом 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної від 22.09.2014 р. № 957 (далі - Порядок N 957), податкові накладні, особливості заповнення яких викладені в пунктах 12, 13, 20 цього Порядку, реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних та не видаються отримувачу (покупцеві) товарів/послуг.

Відповідно до пункту 20 Порядку N 957 у разі, якщо база оподаткування визначається виходячи із собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто собівартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення собівартості над фактичною ціною.

У податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка відповідно до пункту 9 цього Порядку (17 - складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання). Така податкова накладна отримувачу (покупцеві) не видається.

При цьому, враховуючи те, що обсяг операцій, розрахований виходячи з перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, не формує вартості експортованого товару, нульова ставка до такого обсягу не застосовується, а тому в податковій накладній з позначкою "17" визначається сума ПДВ за основною ставкою.

Голова                                                                             Р. Насіров

Джерело: http://www.profiwins.com.ua/uk/letter...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали