• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Із 1 липня сільгоспвиробники - платники податку на прибуток можуть обрати особливий податковий період

30.06.2020 203 0 0

Законом № 466 для виробників сільгосппродукції відновлено особливий річний податковий період, який починається 1 липня минулого року і закінчується 30 червня поточного звітного року (пп. 137.4.1 ПК). Для цілей обкладення податком на прибуток до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільгосппродукції, належать підприємства, дохід яких від продажу сільгосппродукції власного виробництва за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 % загальної суми доходу.

Сільгосппродукція (сільгосптовари) – це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1–24 УКТЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання (пп. 14.1.234 ПК). Тобто завдяки змінам, унесеним до ПК Законом № 466, із пп. 14.1.234, де міститься визначення сільгосппродукції, виключено посилання на гл. 1 розд. XIV (це визначення стало загальним для всіх розділів ПК), а з пп. 137.4.1 ПК – посилання на неіснуючу наразі ст. 209. Тож тепер сільгоспвиробники знову отримали право на особливий звітний період із податку на прибуток (із 1 липня минулого звітного року по 30 червня поточного звітного року).

Отже, цьогоріч виробники сільгосппродукції, які застосовують загальний річний податковий період, мають право подати декларацію з податку на прибуток за податковий (звітний) період – півріччя 2020 року та надалі застосовувати річний період – з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року. Таке роз’яснення надали податківці в Інформаційному листі від 12.06.20 р. № 12.
Що стосується квартальних платників податку на прибуток, обсяг доходу яких за рік перевищує 20 млн грн, то вони також можуть обрати річний податковий період із 1 липня 2020 року. Адже річний період установлено для всіх виробників сільгосппродукції незалежно від обсягу іхнього річного доходу.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали