Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розміри ставок, встановлені для юросіб – єдинників четвертої групи

Роз’яснення

04.07.2024 19 0 0

Які розміри ставок встановлено для ЮО – платників ЄП четвертої групи? 

Відповідно до пп. «а» пп. 4 п. 291.4 Податкового кодексу (далі – ПК) до платників єдиного податку четвертої групи належать сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %. 

Пунктом 2921.2 ПК встановлено, що базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка (далі – НГО) 1 гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого ПК для справляння плати за землю. 

Якщо НГО земельної ділянки не проведена, базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі в Автономній Республіці Крим або області. 

Базою оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) є НГО ріллі в Автономній Республіці Крим або області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого ПК для справляння плати за землю. 

Згідно з п. 293.9 ПК для платників єдиного податку четвертої групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування): 

  • для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) – 0,95 (пп. 293.9.1 ПК); 
  • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,57 (пп. 293.9.2 ПК); 
  • для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,57 (пп. 293.9.3 ПК); 
  • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,19 (пп. 293.9.4 ПК); 
  • для земель водного фонду – 2,43 (пп. 293.9.5 ПК); 
  • для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту, – 6,33. 

Перелік гірських зон та поліських територій визначається КМУ (пп. 293.9.6 ПК). 

ЗІР, категорія 108.02


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали