Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Розстрочення сплати імпортного ПДВ: умови та правила

18.04.2018

У 2018 р. продовжено практику надання розстрочки на сплату імпортного ПДВ. Нагадаємо: на початку 2017 р. така розстрочка надавалася на термін до 36 календарних місяців без нарахування процентів та пені при ввезенні обладнання для використання в деревообробному виробництві, а також для виробництва тільки медичних виробів. Про що варто пам'ятати охочим розстрочити сплату імпортного ПДВ – далі.

Правила розстрочення

У період з 01.01.2018 до 01.01.2020 платникам ПДВ надано право на розстрочку сплати ПДВпід час імпорту обладнання за переліком кодів згідно з УКТ ЗЕД відповідно до п. 65 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яке ввозять для власного виробництва на території України. Розстрочку (рівними частинами) сплати ПДВ можна оформити не більше ніж на 24 календарні місяці.

Для цього платник ПДВ має подати контролюючому органу заяву за встановленою формою. У період користування розстрочкою проценти, пеню та штрафи, визначені ПКУ, не застосовують.

У загальному випадку залишок суми зобов’язань зі сплати ПДВ підлягає забезпеченню виконання відповідно до розд. X Митного кодексу України (далі – МКУ) або банківською гарантією.

Порядок надання розстрочення сплати ПДВ та застосування забезпечення відповідно до п. 65 підрозд. 2 розд. XX ПКУ встановлює постанова КМУ від 07.02.2018 р. № 85, яка набрала чинності 21.02.2018 р.

Тож отримати «імпортну» розстрочку тепер цілком реально. Скористатися нею може суб’єкт господарювання, що імпортує устаткування певних кодів УКТ ЗЕД для власного виробництва на території України.

Зауважимо, у разі надання розстрочення сплати імпортного ПДВ норми статті 100 ПКУ не застосовують.

Коли розстрочення неможливе

Розстрочення сплати ПДВ не надається в разі імпорту обладнання, якщо воно має походження з країни, визнаної державою-окупантом відповідно до закону України та/або визнаної державою-агресором до України згідно із законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

Ще кілька важливих нюансів

Максимально можливий строк розстрочки – 24 календарні місяці. Проте вона може бути надана і на коротший строк. Його платник визначає самостійно і вказує в заяві про надання розстрочки.

Слід узяти до уваги, що розстрочка надається тільки рівними частинами, тобто сума ПДВ розбивається на зазначений у заяві строк на рівні частини. Проценти, пеня і штрафи за період розстрочки не нараховуються.

Сплачені суми ПДВ платник включає до складу податкового кредиту у звітному періоді, в якому було сплачено ПДВ до бюджету.

Платники, які користуються розстрочкою імпортного ПДВ згідно з пунктами 58 і 59 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, мають право змінити забезпечення виконання зобов’язань зі сплати ПДВ, надане контролюючому органу відповідно до розд. X МКУ, на забезпечення виконання зобов’язань зі сплати ПДВ банківською гарантією або заставою.

https://devisu.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
21.07.2025
Чи можна через суд поновити можливість розблокування ПН/РК
Якщо платник не скористався правом на адміністративне оскарження, то рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН оскаржуються в судовому порядку в шестимісячний строк з дня отримання платником такого рішення від контролюючого органу. Більше за темою: Заблоковано помилково оформлену ПН: чи можна н...
21.07.2025
Порядок зняття з обліку договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції
Розглянемо порядок зняття з обліку договорів та угод після їх припинення, розірвання, закінчення строку дії чи після досягнення мети, для якої вони були укладені, визнання їх недійсними у судовому порядку, а також у разі втрати ознак платника податку, які визначені ПК, за умови відсутності грошових ...
21.07.2025
Відмова від статусу резидента Дія Сіті та наступна виплата дивідендів: як оподатковувати та звітуватися
Розглянемо, що таке дивіденди, обкладення суми дивідендів податком на прибуток підприємств, відображення дивідендів у додатку ДІЯ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств тощо. Більше за темою: Резиденти Дія Сіті: оподаткування доходів спеціалістів Два варіанти сплати корпоративн...
Кращі матеріали