Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Розстрочення сплати імпортного ПДВ: умови та правила

18.04.2018

У 2018 р. продовжено практику надання розстрочки на сплату імпортного ПДВ. Нагадаємо: на початку 2017 р. така розстрочка надавалася на термін до 36 календарних місяців без нарахування процентів та пені при ввезенні обладнання для використання в деревообробному виробництві, а також для виробництва тільки медичних виробів. Про що варто пам'ятати охочим розстрочити сплату імпортного ПДВ – далі.

Правила розстрочення

У період з 01.01.2018 до 01.01.2020 платникам ПДВ надано право на розстрочку сплати ПДВпід час імпорту обладнання за переліком кодів згідно з УКТ ЗЕД відповідно до п. 65 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яке ввозять для власного виробництва на території України. Розстрочку (рівними частинами) сплати ПДВ можна оформити не більше ніж на 24 календарні місяці.

Для цього платник ПДВ має подати контролюючому органу заяву за встановленою формою. У період користування розстрочкою проценти, пеню та штрафи, визначені ПКУ, не застосовують.

У загальному випадку залишок суми зобов’язань зі сплати ПДВ підлягає забезпеченню виконання відповідно до розд. X Митного кодексу України (далі – МКУ) або банківською гарантією.

Порядок надання розстрочення сплати ПДВ та застосування забезпечення відповідно до п. 65 підрозд. 2 розд. XX ПКУ встановлює постанова КМУ від 07.02.2018 р. № 85, яка набрала чинності 21.02.2018 р.

Тож отримати «імпортну» розстрочку тепер цілком реально. Скористатися нею може суб’єкт господарювання, що імпортує устаткування певних кодів УКТ ЗЕД для власного виробництва на території України.

Зауважимо, у разі надання розстрочення сплати імпортного ПДВ норми статті 100 ПКУ не застосовують.

Коли розстрочення неможливе

Розстрочення сплати ПДВ не надається в разі імпорту обладнання, якщо воно має походження з країни, визнаної державою-окупантом відповідно до закону України та/або визнаної державою-агресором до України згідно із законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

Ще кілька важливих нюансів

Максимально можливий строк розстрочки – 24 календарні місяці. Проте вона може бути надана і на коротший строк. Його платник визначає самостійно і вказує в заяві про надання розстрочки.

Слід узяти до уваги, що розстрочка надається тільки рівними частинами, тобто сума ПДВ розбивається на зазначений у заяві строк на рівні частини. Проценти, пеня і штрафи за період розстрочки не нараховуються.

Сплачені суми ПДВ платник включає до складу податкового кредиту у звітному періоді, в якому було сплачено ПДВ до бюджету.

Платники, які користуються розстрочкою імпортного ПДВ згідно з пунктами 58 і 59 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, мають право змінити забезпечення виконання зобов’язань зі сплати ПДВ, надане контролюючому органу відповідно до розд. X МКУ, на забезпечення виконання зобов’язань зі сплати ПДВ банківською гарантією або заставою.

https://devisu.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Контроль за роботою водіїв повинен здійснюватися незалежно від протяжності маршрутів та інших обставин
Відповідальність настає за невикористання картки водія та невиконання водієм обов'язку з роздрукування інформації на паперовому носії про режим роботи та відпочинок водія, або про недотримання водієм режиму праці та відпочинку. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щ...
16.05.2025
Як заповнити форму № 20-ОПП, якщо об’єкт оподаткування не має назви вулиці та номеру будинку
Для заповнення форми № 20-ОПП першоджерелом даних щодо об’єкта оподаткування, зокрема, щодо його місцезнаходження (адреси), є правовстановлювальні документи, які є актуальними на дату її подання. Більше за темою: Форма № 20-ОПП: правила подання та заповнення Яка інформація зазначається у...
16.05.2025
Оприлюднено судову практику щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік
Зроблено аналіз судової практики розгляду справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік. Східний апеляційний господарський суд здійснив аналіз судової практики розгляду справ щодо корпоративних спорів та корпоративних прав за 2024 рік. Зокрема, проаналізовано судову статистику, ...
Кращі матеріали