Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розстрочення грошових зобов’язань – шлях уникнення податкового боргу

03.07.2019 1297 0 0

Податковим кодексом України передбачена можливість отримання розстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу.

Розстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти.

Платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу.

Підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

Розстрочені суми грошових зобов'язань або податкового боргу погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення.

Розстрочення грошового зобов'язання чи податкового боргу надається окремо за кожним податком і збором.

Якщо сума грошового зобов'язання чи податкового боргу, заявлена до розстрочення, відстрочення, становить 1 мільйон гривень і більше, розстрочення, відстрочення надається лише за умови:

  • передачі у податкову заставу майна платника податків, балансова вартість якого дорівнює або перевищує заявлену до розстрочення суму грошового зобов'язання, - у разі розстрочення грошових зобов'язань;
  • перебування у податковій заставі майна платника податків, балансова вартість якого дорівнює або перевищує заявлену до розстрочення суму податкового боргу, - у разі розстрочення податкового боргу.

Розстрочення грошових зобов’язань чи податкового боргу передбачено статтею 101 Податкового кодексу України від 02.12.2010 та наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №574 «Про затвердження Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 р. за № 1853/24385.

http://dn.sfs.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали