Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розрахунки єдинника за отримані послуги правом вимоги грошової заборгованості не вважаються порушенням

15.07.2019 60 0 0

Єдинник сплатив постачальникові електроенергії аванс. Але незабаром після цього постачальник електроенергії змінився. Запитання: чи може єдинник розплатитися за електроенергію з новим постачальником не грошима, а правом вимоги у старого постачальника суми заборгованості за раніше перерахованим авансом? Чи не буде така операція вважатися у єдинника порушенням вимог п. 291.6 Податкового кодексу (далі – ПК)?

Нагадаємо, що згідно з п. 291.6 ПК єдинники зобов'язані здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи і надані послуги) виключно у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). Інакше їм доведеться з наступного звітного кварталу перейти на загальну систему оподаткування (пп. 4 пп. 298.2.3 ПК). Як випливає з Індивідуальної податкової консультації ГУ ДФС в Одеській області від 11.04.19 р. № 1561/ІПК/15-32-12-04-17, у цьому випадку фахівці ДФС не вважають порушенням вимог п. 291.6 ПК розрахунки єдинника з постачальником послуги правом вимоги раніше сплачених коштів. Зверніть увагу на аргумент ДФС: у наведеній ситуації розрахунок здійснюється за договором, який передбачає придбання послуг, а не надання їх єдинником. Невже податківці нарешті погодилися, що п. 291.6 ПК стосується розрахунків єдинника тільки за відвантажені ним товари (виконані роботи і надані послуги)? А розрахунки самого єдинника за придбані ним товари (роботи, послуги) можуть здійснюватися в будь-якій формі, наприклад у вексельній?
Раніше податківці з таким підходом не мирилися (див., наприклад, ЗІР, категорія 108.05). Але, можливо, точка зору ДФС тепер змінилася? Для того щоб це дізнатися напевно, зацікавленому платникові потрібно отримати іншу індивідуальну консультацію, тепер уже із цього питання.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали