Розрахунок коригування до помилкової податкової накладної: право на кредит
15.03.2017 1505 0 1
Правила формування податкового кредиту та вимоги до його документального підтвердження встановлені ст. 198 та ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Відповідно до п. 198.6 ст. 198 ПКУ якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
Нагадаємо, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН має бути здійснена:
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в ЄРПН протягом 365 календарних днів, що наступають за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.
Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ст. 200 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту (п. 201.10 ст. 201 ПКУ).
Разом з тим п. 192.1 ст. 192 ПКУ визначено, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної.
Таким чином, якщо допущені в реквізитах помилки дають можливість ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, період, сторони та суму податкових зобов’язань, то у платника є підстави для включення сум ПДВ, зазначених у такій податковій накладній, до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому її було складено (у разі своєчасної реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН), або того звітного періоду, в якому її було зареєстровано (у разі несвоєчасної реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН), але не пізніше 365 календарних днів з дати її складання.
Якщо допущені помилки не дають можливість ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, період, сторони та суму податкових зобов’язань, то право на податковий кредит на підставі податкової накладної виникає лише після виправлення помилок шляхом складання до податкової накладної розрахунку коригування та реєстрації його в ЄРПН. Термін формування податкового кредиту по такій накладній не може бути пізніше 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...
Коментарі до матеріалу