Виробнича практика: чи повідомляти ДФС
31.08.2017 322 0 0
ДФС в листі від 19.05.2017 р № 5783/4.1/4.ДП-17 нагадала, що підприємства, установи, організації незалежно від форм власності надають учням професійно-технічних навчальних закладів (далі - ПТНЗ) робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання чи виробничої практики відповідно до укладених з ПТНЗ договорами про навчально-виробничу практику. Керівники підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за забезпечення належних умов роботи та оплату праці учнів на виробництві, дотримання правил і норм охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії відповідно до укладених з ПТНЗ договорами про навчально-виробничу практику.
Учні ПТНЗ на час виробничого навчання та виробничої практики до складу (списку) і штатного розпису працівників підприємства не включаються.
За виконані роботи учнями під час виробничого навчання чи виробничої практики юридичні та фізичні особи незалежно від форм власності здійснюють оплату праці згідно з укладеними з ПТНЗ договорами про навчально-виробничу практику за фактично виконаний обсяг робіт. Нараховані учням кошти перераховуються на розрахунковий рахунок ПТНЗ у встановленому порядку з метою виплати їм 50% заробітної плати за проходження виробничого навчання та виробничої практики. Решта 50% заробітної плати, нарахованої під час виробничого навчання та виробничої практики учням ПТНЗ, використовуються навчальним закладом для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, проведення культурно-масової та фізкультурно-спортивної роботи.
Таким чином, трудові відносини з учнями ПТНЗ під час виробничого навчання чи виробничої практики не виникають, оформлення трудових договорів не здійснюється, повідомлення ДФС не потрібно.
Джерело: http://www.visnuk.com.ua/ru/news/1000...
Коментарі до матеріалу