Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Придбання ТМЦ за рахунок бюджетних коштів

10.10.2019 332 0 0

П. 187.7 ст. 187 ПКУ встановлено особливий порядок лише для визначення дати виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, а тому дата виникнення права на податковий кредит у разі придбання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначається у загальновстановленому порядку за правилом першої події, визначеним п. 198.2 ст. 198 ПКУ.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 26.09.2019 р. № 398/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України з урахуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби», розглянула звернення щодо дати виникнення права на податковий кредит у платника податку при придбанні будівельних матеріалів за рахунок отриманих бюджетних коштів на рахунок підприємства та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Згідно з інформацією, наведеною у запиті платника, підприємство має відкритий рахунок в Держказначействі, на який перераховано бюджетні кошти у вигляді авансу за послуги у будівництві.

Датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ є дата зарахування коштів на банківський рахунок у Держказначействі.

Відповідно до пп. 14.1.266 п.14.1 ст.14 ПКУ підприємство не застосовує касового методу для цілей оподаткування.

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПКУ розташоване на митній території України.

Пунктом 187.7 статті 187 ПКУ визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Відповідно до підпункту «а» пункту 198.1 статті 198 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Згідно з пунктом 198.2 статті 198 ПКУ датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

  • дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
  • дата отримання платником податку товарів/послуг.

Отже, пунктом 187.7 статті 187 ПКУ встановлено особливий порядок лише для визначення дати виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, а тому дата виникнення права на податковий кредит у разі придбання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів визначається у загальновстановленому порядку за правилом першої події відповідно до пункту 198.2 статті 198 ПКУ.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали