Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

За якої умови операції з резидентами Німеччини не є контрольованими

06.11.2018


Операції з резидентами Федеративної Республіки Німеччина, організаційно-правова форма яких не визначена в Переліку, затвердженому постановою КМУ від 04.07.2017 р. № 480, зокрема організаційно-правова форма GmbH & Co.KG, не підпадають під визначення контрольованих за умови, що резиденти Федеративної Республіки Німеччина не є пов’язаними з резидентом України особами та/або операції з ними не здійснюються через комісіонерів-нерезидентів.

Також оскільки до зазначеного Переліку не включені резиденти Федеративної Республіки Німеччина з організаційно-правовою формою GmbH & Co.KG, то по операціям з такими контрагентами платник податку не формує різницю відповідно до вимог пп. 140.5.4 ст. 140 ПКУ.


ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 30.10.2018 р. № 4627/ІПК/04-36-12-48-11

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області розглянуло лист щодо підтвердження організаційно-правових форм нерезидентів з метою визнання операцій контрольованими та застосування п.п. 140.5.4 п. 140.5. ст. 140 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та, керуючись ст. 52 Кодексу, у межах компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних: положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Підпунктом 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу встановлено, що платник податку на прибуток, що формує різниці, збільшує фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток на суму 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, зазначених у п. 140.2 та п.п. 140.5.6 п. 140.5 ст. 140 Кодексу, та операцій, визнаних контрольованими відповідно до ст. 39 Кодексу), придбаних у зокрема, нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до п.п. «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.

Підпунктом «г» пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.1 ст. 39 Кодексу встановлено, що контрольованими операціями є господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.

На виконання цього підпункту Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 04 липня 2017 року № 480 «Про затвердження переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи» (далі -Перелік).

Зокрема до Переліку включено резидентів Федеративної Республіки Німеччина з організаційно-правовими формами (назва мовою держави реєстрації/назва, транслітерована латиницею) - Gesellschaft Brgerlichen Reets, Stille Gesellshaft, Kommandit Gesellschaft auf Aktien, Kommandit Gesellschaft, Offene Handelsgesellschaft.

Таким чином, операції з резидентами Федеративної Республіки Німеччина, організаційно-правова форма яких не визначена в Переліку, зокрема організаційно-правова форма GmbH & Co.KG, не підпадають під визначення контрольованих відповідно до абзацу «г» п.п. 39.2.1.1 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, за умови, що резиденти Федеративної Республіки Німеччина не є пов’язаними з резидентом України особами та/або операції з ними не здійснюються через комісіонерів-нерезидентів.

Також, оскільки до вищезазначеного Переліку не включені резиденти Федеративної Республіки Німеччини з організаційно-правовою формою GmbH & Co.KG, то по операціям з такими контрагентами платник податку не формує різницю відповідно до вимог п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 Кодексу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
04.07.2025
ФОП-єдинник отримав кошти за товар на рахунок для власних потреб: як урахувати дохід
Такі кошти необхідно врахувати: в обліку доходів (не платники ПДВ) та обліку доходів і витрат (платники ПДВ); під час складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за звітний (податковий) період, в якому вони отримані. Більше за темою: Небез...
Кращі матеріали