Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Надання вiдпустки на новому мiсцi роботи переведеному працівнику

Статтею 24 Закону України Про відпустки  передбачено, що у разi звiльнення працiвника йому виплачується грошова компенсацiя за всi не використанi ним днi щорiчної вiдпустки, а також додаткової вiдпустки працiвникам, якi мають дiтей.

У разi переведення працiвника на роботу на iнше пiдприємство грошова компенсацiя за не використанi ним днi щорiчних вiдпусток за його бажанням має бути перерахована на рахунок пiдприємства, куди перейшов працiвник. При цьому до стажу роботи, що дає право на вiдпустку, зараховується час, за який працiвник не використав вiдпустку за попереднiм мiсцем роботи.

Вiдповiдно до пункту 5 статтi 36 Кодекс законів про працю України (далi — КЗпП України) переведення працiвника, за його згодою, на iнше пiдприємство, в установу, органiзацiю або перехiд на виборну посаду є пiдставами припинення трудового договору.

При цьому розрахунковий перiод для обчислення середньої заробiтної плати для оплати часу вiдпусток або виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки вiдповiдно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.02.95 р. № 100 (далi — Порядок), який настане пiсля переведення на нове мiсце роботи, визначатиметься за новим мiсцем роботи.

Обчислення середньої заробiтної плати для оплати часу вiдпусток або виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки проводиться з урахуванням пункту 2 Порядку, виходячи з виплат за останнi 12 календарних мiсяцiв роботи, що передують мiсяцю надання вiдпустки або виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки.

Якщо працiвниками вiдпрацьовано менше 12 календарних мiсяцiв, то обчислення середньої заробiтної плати провадиться виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа мiсяця пiсля оформлення до першого числа мiсяця, в якому надається вiдпустка або виплачується компенсацiя за невикористанi вiдпустки.

У випадку, коли у працiвника вiдсутнiй розрахунковий перiод (з 1 числа мiсяця пiсля оформлення до першого числа мiсяця, в якому надається вiдпустка або виплачується компенсацiя за невикористанi вiдпустки), розрахунки проводяться з урахуванням останнього абзацу пункту 4 Порядку, а саме виходячи з установленого йому в трудовому договорi посадового окладу.

Нарахування виплат для оплати часу вiдпусток або виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки провадиться вiдповiдно до пункту 7 Порядку шляхом дiлення сумарного заробiтку за останнi перед наданням вiдпустки 12 мiсяцiв або за менший фактично вiдпрацьований перiод на вiдповiдну кiлькiсть календарних днiв року чи меншого вiдпрацьованого перiоду, зменшену на кiлькiсть святкових i неробочих днiв, встановлених законодавством (стаття 73 КЗпП України). Одержаний результат перемножується на число календарних днiв вiдпустки.

При цьому при наданнi вiдпустки на новому мiсцi роботи днi щорiчної вiдпустки, яка надається за перiод роботи на попередньому мiсцi роботи, оплачуються iз суми компенсацiї, яка перерахована на нове мiсце роботи.

Що стосується розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соцiальним страхуванням, то вiдповiдно до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.09.2001 р. № 1266 (далi — Порядок № 1266), середньоденна заробiтна плата обчислюється шляхом дiлення нарахованої за розрахунковий перiод (12 календарних мiсяцiв) заробiтної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування та/або страховi внески на вiдповiднi види загальнообов’язкового державного соцiального страхування, на кiлькiсть календарних днiв зайнятостi (вiдповiдно до видiв страхування — перiод перебування у трудових вiдносинах, виконання робiт (послуг) за цивiльно-правовими договорами, проходження служби, провадження пiдприємницької або iншої дiяльностi, пов’язаної з отриманням доходу безпосередньо вiд такої дiяльностI) у розрахунковому перiодi без урахування календарних днiв, не вiдпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатнiсть, вiдпустка у зв’язку з вагiтнiстю та пологами, вiдпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку та шестирiчного вiку за медичним висновком, вiдпустка без збереження заробiтної плати.

Згiдно з пунктом 32 Порядку № 1266 середня заробiтна плата для розрахунку допомоги по вагiтностi та пологах i допомоги по тимчасовiй непрацездатностi, оплати перших п’яти днiв тимчасової непрацездатностi за рахунок коштiв роботодавця обчислюється роботодавцями на пiдставi вiдомостей, що включаються до звiту про суми нарахованої заробiтної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсацiї) застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування, що подаються до ДФС.

Якщо компенсацiя за невикористану вiдпустку була нарахована та з неї сплачено єдиний внесок на попередньому мiсцi роботи, а виплачена на новому мiсцi роботи, то у разi настання страхового випадку в перiод перебування у трудових вiдносинах за новим мiсцем роботи при обчисленнi середньої заробiтної плати вона не враховується.

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Джерело: http://dp.dsp.gov.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Як правильно виплатити компенсацію за невикористану соціальну відпустку працівниці, яка перебуває на етапі призупинення трудових відносин з 11.04.2022
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Більше за темою: Звільнення працівник...
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
Кращі матеріали