Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Наслідки несвоєчасної сплати штрафу та пені платником ЄСВ

20.03.2020 348 0 0

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платник ЄСВ зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати ЄСВ.

ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону № 2464).

За несвоєчасну або не в повному обсязі сплату ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом № 2464, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (ч. 11 ст. 9 Закону № 2464).

Зверніть увагу: нормами чинного законодавства відповідальності за несплату штрафів та пені з ЄСВ не передбачено.

Але згідно з ч. 12 ст. 25 Закону № 2464 рішення контролюючого органу про нарахування пені та/або застосування штрафів є виконавчим документом. І якщо платник ЄСВ не сплатив зазначені в рішенні суми протягом 10 календарних днів, а також не повідомив у цей строк контролюючий орган про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, визначеному законом.

Крім того, у таких випадках контролюючий орган має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки (абзац дванадцятий ч. 4 ст. 25 Закону № 2464).

Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення правил та строків нарахування, обчислення і сплати ЄСВ, стягуються в тому самому порядку, що і суми недоїмки зі сплати ЄСВ (п. 12 розд. VІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.15 р. № 449, далі – Інструкція № 449). Вказані суми включаються до вимоги про сплату боргу (недоїмки), якщо їх застосування пов’язане з виникненням та сплатою недоїмки.

За кошти, що надходять від платника ЄСВ або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. Якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми ЄСВ зараховуються у сплату недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення (п. 8 розд. VІ Інструкції № 449).

Увага! Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується (ч. 16 ст. 25 Закону № 2464).

www.tr.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали