Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порядок заповнення звітності ФОПам, які не сплачували ЄСВ за березень-травень 2020 року

09.07.2020 305 0 0

Тимчасово, за періоди з 1 березня по 31 травня 2020 року самозайняті особи звільнені від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ «за себе». Останнє продовження цього строку виписано Законом України від 13.05.2020 р. № 591-IX, який діє із 29.05.2020 р. Подробиці читайте у статті «Кого звільнили від сплати ЄСВ за березень, квітень та травень 2020 року».

Також Закон про ЄСВ не передбачає, аби самозайняті особи відмічали десь у звітності з ЄСВ або ж подавали заяви, щоб скористатися правом на тимчасове звільнення від нарахування та сплати ЄСВ.

Але ті, хто скористався звільненням від нарахування та сплати ЄСВ за березень-квітень-травень 2020 року, у формі №Д5 не повинні показувати суму доходу та суму ЄСВ. Інакше під час декларування доходу та сум ЄСВ у звітності доведеться сплатити ЄСВ.

Податківці пояснили, як заповнити показники графи 3 таблиці 1 Звіту з ЄСВ (форма № Д5 (річна)) при визначенні бази нарахування ЄСВ за звітний рік платниками, звільненими від сплати ЄСВ «за себе».

У разі звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ за періоди з 01 по 31 березня, з 01 по 30 квітня та з 01 по 31 травня 2020 року показники графи 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Самостійно визначена сума доходу/Частка розподіленого доходу» таблиці 1 Звіту (Форма № Д5 (річна)) (далі - Звіт), заповнюють таким чином:

  • ФОП на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну профдіяльність, - в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають середньомісячний оподатковуваний дохід. Його визначають розділивши річний чистий дохід (прибуток), задекларований у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ;
  • ФОП на спрощену систему оподаткування - в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають самостійно визначену сума доходу, яка не може бути меншою за розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць;
  • членами фермерського господарства - в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають середньомісячний оподатковуваний дохід. Його визначають розділивши річний розподілений дохід, отриманий такими платниками від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році, який підлягає оподаткуванню ПДФО, на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ.

Водночас у графі 4 «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» таблиці 1 Звіту в місяцях звільнення від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ (березень, квітень, травень 2020 року) проставляють прочерки, а показники інших календарних місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄСВ заповнюються на загальних підставах, визначених ст. 7 Закону про ЄСВ та розд. IV Інструкції № 449.

ЗІР 201.06

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали