Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порядок розрахунку допомоги по вагітності та пологах при недостатньому страховому стажі

Редакція

23.11.2016 135 0 0

Мінсоцполітики в листі від 29.04.2016 р. № 126/18/99-16 роз'яснює порядок розрахунку допомоги по вагітності та пологах у разі, коли страховий стаж працівниці протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування менше 6 місяців.

Як відомо, у цьому випадку розмір допомоги визначається з урахуванням обмежень, передбачених п. 29 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі - Порядок № 1266), згідно з якою середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах визначається виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати (2 МЗП) і не менше розміру мінімальної заробітної плати (МЗП), встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

З урахуванням зазначеного Мінсоцполітики призводить алгоритм розрахунку, згідно з яким сума допомоги по вагітності та пологах визначається в такій послідовності:

   розраховується сума середньоденної заробітної плати виходячи з фактичних виплат, з яких сплачуються страхові внески;

   розраховуються суми середньоденної мінімальної і максимальної виплати (такі виплати визначаються відповідно до п. 5 Порядку № 1266, шляхом ділення МЗП, двократного розміру МЗП на середньомісячну кількість календарних днів - 30,44);

   сума фактичної середньоденний виплати порівнюється з мінімальною і максимальною середньоденний виплатою;

   якщо сума фактичної середньоденний виплати більше, ніж мінімальна виплата, але не перевищує максимальну виплату, вона множиться на кількість днів, що підлягають оплаті;

   якщо сума фактичної середньоденний виплати перевищує максимальну середньоденну виплату, то сума допомоги визначається виходячи з такої максимальної виплати.

Також відзначено, що аналогічний алгоритм обмеження застосовується при визначенні суми страхової виплати в розрізі кожного місяця декретної відпустки (з метою недопущення перевищення суми допомоги в розрахунку на місяць подвійного розміру МЗП). Необхідність такого розрахунку обумовлена тим, що в повних місяцях декретної відпустки, які містять 31 календарний день, сума допомоги, розрахована з максимальною середньоденний виплати (2 МЗП : 30,44), завжди буде більше подвійного розміру МЗП, тому її необхідно обмежити цією величиною (2 756 грн.), відповідно, зменшиться загальна сума допомоги.

Щодо наведеної у листі суми 2 756 грн. уточнимо, що роз'яснення Мінсоцполітики призначалося для періоду з 1 січня по 30 квітня 2016 року, у якому критерії МЗП і 2 МЗП становили 1 278 грн. і 2 756 грн. відповідно, а суми середньоденної мінімальної і максимальної виплат - 45,27 грн. (1 278 грн. : 30,44) і 90,54 грн. (2 756 грн. : 30,44).

Джерело: http://avers3.com/19697#close

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали