Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Порядок подання ФО декларації про майновий стан і доходи

19.04.2018

Який порядок подання ФО (в т. ч. нерезидентом), яка здійснюватиме внесок до статутного фонду ЮО, декларації про майновий стан і доходи для підтвердження свого майнового стану?

Коротко:

Фізична особа (в т. ч. нерезидент), яка здійснюватиме внесок в статутний фонд юридичної особи, подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку як платник податків, декларацію про майновий стан і доходи. 

За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію у десятиденний строк видає довідку про її подання для підтвердження свого майнового стану.

Детально:

Відповідно до п. 3 ст. 86 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі – ГКУ) майновий стан засновників - громадян має бути підтверджений довідкою органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію). 

Згідно з п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи; фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні (п. 162.1 ст. 162 ПКУ). 

Відповідно до п. 179.1 ст. 179 ПКУ платник податку зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до ПКУ.

Декларація для платників податку на доходи фізичних осіб подається до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Однак, строк подання декларації, визначений п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, на випадки подання декларації з метою виконання п. 3 ст. 86 ГКУ не розповсюджується.

Строки подання декларації громадянами, які здійснюють відповідні внески до статутного капіталу юридичної особи, ПКУ не передбачено.

Водночас, відповідно до п. 179.12 ст. 179 ПКУ за зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Форму довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) (далі – Довідка) та Порядок оформлення і видачі довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568 (далі – Наказ № 568).

Згідно з пп. 2 та 7 Порядку, Довідка видається контролюючим органом за місцем податкового обліку платникам податків, які звернулися відповідно до п. 179.12 ст. 179 ПКУ, безоплатно на підставі заяви платника податків про видачу Довідки за формою, наведеною у додатку до Порядку та податкової декларації про майновий стан і доходи.

Враховуючи викладене, фізична особа (в т. ч. нерезидент), яка здійснюватиме внесок в статутний фонд юридичної особи, подає до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку як платник податків, декларацію про майновий стан і доходи. За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію у десятиденний строк видає довідку про її подання для підтвердження свого майнового стану.

ЗІР 103.24

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Чи нараховується ПДВ, якщо операції з постачання товарів здійснено до реєстрації платником ПДВ
Платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ за правилами, встановленими п. 198.5 ПК, оскільки товари/послуги придбано з ПДВ для використання в неоподатковуваних операціях. Більше за темою: Як визначити базу обкладення ПДВ у разі продажу сільгосппродукції, закупл...
15.07.2025
Яким чином у декларації з акцизного податку відображати відомості щодо кількості днів
У додатку 15 до декларації з акцизного податку зазначається загальна (фактична) кількість днів в календарному місяці податкового (звітного) періоду (гр. 4), кількість днів, протягом яких не здійснювалося виробництво спирту етилового, біоетанолу через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи ре...
15.07.2025
Який документ є підставою для застосування ставки ЄСВ 8,41 % за основним місцем роботи та за сумісництвом
Надання документів, які підтверджують статус особи з інвалідністю є правом, а не обов’язком працівника, у зв’язку з чим роботодавець не уповноважений вимагати від працівника надання таких документів, а отже, і застосовувати розмір єдиного внеску 8,41 % у разі ненадання працівником таких ...
Кращі матеріали