Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи підтверджує довідка зустрічного звіряння реальність господарської операції?

11.03.2019

В Індивідуальній податковій консультації від 22.02.19 р. № 713/6/99-99-14-03-03-15/ІПК (далі – ІПК № 713) ідеться про зустрічні звіряння з контрагентами платника податків.

Нагадаємо, що у зв'язку з проведенням перевірок органам ДФС може знадобитися та або інша податкова інформація про платника податків. І щоб її отримати, податківці мають право здійснювати зустрічні звіряння (п. 73.5 Податкового кодексу).

Завважимо, що зустрічні звіряння не вважаються перевіркою і проводяться згідно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1232 (далі – Порядок № 1232).

Зустрічне звіряння полягає в зіставленні даних платника податків, отриманих від нього самого і від інших суб'єктів господарювання.

Мета такого звіряння – отримати документальне підтвердження того, що у СГ були господарські відносини з платником податків, що перевірявся, підтвердити вид, обсяг операцій і суму розрахунків між ними. Так можна з'ясувати повноту відображення цих даних в обліку платника податків (п. 1 Порядку № 1232). Зокрема, у ході зустрічного звіряння органи ДФС установлюють, чи є СГ виробником (імпортером) поставленого платникові податків товару (робіт, послуг) або зазначений товар був придбаний платником податків в іншого підприємства.

А що буде, коли СГ – у відповідь на запит органу ДФС – не надасть дані про свого контрагента для проведення зустрічного звіряння? Тобто не надасть документальне підтвердження придбання ним поставленого товару (робіт, послуг). Відповідальність за таку «поведінку» чинним законодавством не передбачена. На цьому акцентує увагу ДФС в ІПК № 713.

За результатами зустрічного звіряння складається довідка у двох примірниках. Вона підписується СГ або його представником і посадовими особами органу ДФС, які проводили звіряння, і реєструється в контролюючому органі (п. 7 Порядку № 1232).

Водночас в ІПК № 713 ДФС завважує: довідка зустрічного звіряння контрагента-постачальника є одним із доказів здійснення господарських операцій, проте не виключним. Тобто не є безперечним доказом реальності господарської операції.

Реальність або фіктивність господарських операцій встановлюється органами ДФС за результатами комплексного дослідження цього питання. Тобто з використанням також інших доказів і податкової інформації, отриманих у законному порядку.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
22.05.2025
Як можна подати Розрахунок податковим агентам
Розрахунок можна подати декількома способами, у тому числі засобами електронного зв’язку в електронній формі або на паперовому носії, або поштою. Детальніше – див. нижче. Які способи подання податковими агентами Розрахунку? Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплачено...
22.05.2025
Чи можна надати відпустку на 2026 рік у 2025 році
Працівник матиме право на щорічну відпустку за 2026 рік, відпрацювавши хоча б один день нового періоду робочого року. Працівник хоче взяти щорічну відпустку за 2026 рік, бо відпустку за 2025 рік він уже використав? Чи можна надати таку відпустку? Ні, не можна. Відпустки за другий та наступні роки р...
22.05.2025
Яким документом можна підтвердити достовірність РНОКПП
Особа за власним вибором пред’являє один із зазначених документів для надання даних про реєстраційний номер Облікової картки.  Відповідно до ст. 63 та 70 Податкового кодексу та п. 1 розд. II Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податк...
Кращі матеріали