Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Подарункові сертифікати: особливості операцій для юросіб – єдинників третьої групи

Роз’яснення

04.04.2025 5 0 0

Чи може ЮО – платник ЄП третьої групи продавати подарункові сертифікати, а потім приймати їх в якості оплати за поставку конкретних товарів/послуг покупцю?

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 Податкового кодексу (далі – ПК) визначено, що доходом платника єдиного податку для юридичних осіб є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПК.

Згідно з п. 291.6 ПК платники єдиного податку першої – третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі – готівковій або безготівковій (у тому числі з використанням електронних грошей).

Нормами розд. ХІV ПК не заборонено продаж подарункових сертифікатів. Здійснення платником єдиного податку розрахунків за товари/послуги подарунковим сертифікатом є механізмом розрахунку не у грошовій формі, що не дає права юридичній особі – платнику єдиного податку третьої групи застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Додатково зауважуємо, що згідно з п. 299.10 ПК реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема, у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у п. 291.6 ПК, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків.

ЗІР, категорія 108.05

 


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали