Чи сплачує податок на нерухомість Центр зайнятості
У органів державної служби зайнятості, які користуються/розпоряджаються нерухомим майном державної власності на основі права господарського відання або права оперативного управління, не виникає обов'язку справляння податку за вказане майно.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 06.08.2018 р. № 3443/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Державна фіскальна служба України на звернення обласного центра зайнятості (далі - Центр) щодо справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Центр поінформував, що згідно з наказом Державної служби зайнятості [...] триває процес переоформлення приміщень з оперативного управління районних центрів зайнятості на Центр, як їх правонаступника. Регіональні центри зайнятості є неприбутковими державними установами, підпорядкованими та підзвітними Центральному апарату Служби, базові центри зайнятості є неприбутковими державними установами, підпорядкованими та підзвітними регіональному центру зайнятості (п. 1 розділу 4, п. 1 розділу 5 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 15.12.2016 № 1543, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 за N 1723/29853). Приміщення центрів зайнятості є державною власністю та належать до сфери управління Мінсоцполітики.
Центр запитує, чи мають органи державної служби зайнятості сплачувати Податок.
Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Держава реалізує право державної власності у державному секторі економіки через систему організаційно-господарських повноважень відповідних органів управління щодо суб'єктів господарювання, що належать до цього сектора і здійснюють свою діяльність на основі права господарського відання або права оперативного управління (п. 5 ст. 22 Господарського кодексу України).
Враховуючи зазначене, у Центра та органів державної служби зайнятості, які користуються/розпоряджаються нерухомим майном державної власності на основі права господарського відання або права оперативного управління, не виникає обов'язку справляння Податку за вказане майно.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментарі до матеріалу