Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Період, за який можна виправити показники додатка ТЦ «Самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань платника податку»

13.10.2023 43 0 0

За який період платник податку на прибуток може виправити показники додатка ТЦ «Самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань платника податку» до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, що призвели до заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток та чи проводиться виправлення помилок за результатами документальної перевірки по контрольованих операціях?

Пунктом 50.1 Податкового кодексу (далі – ПК) встановлено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПК) платник податків самостійно (у т. ч. за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПК), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок (далі – УР) до такої декларації за формою чинною на час подання УР.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у т. ч. за результатами електронної перевірки) виявлені.

Абзацами четвертим – п’ятим п. 50.1 ПК передбачено, що платник податків, який самостійно (у т. ч. за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ПК, зокрема надіслати УР і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання такого УР. Цей штраф не застосовується у разі подання УР до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до ст. 39 ПК або при визначенні бази оподаткування відповідно до пп. 141.91.3 ПК у разі здійснення контрольованих операцій, якщо їх умови не відповідають принципу «витягнутої руки», у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним.

Згідно з абзацом другим п. 102.1 ПК у разі подання платником податку УР до податкової декларації або уточнюючої декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань в межах поданих уточнень, за такою податковою декларацією протягом 1 095 днів (2 555 дня – у разі проведення перевірки відповідно до ст. 39 і 392 ПК) з дня подання уточнюючого розрахунку (декларації).

Отже, платник податків може подати уточнюючу декларацію з податку на прибуток підприємств, яка містить відмітку «ТЦ» в рядку «Наявність додатків» або в складі пакету має додаток ТЦ протягом 2 555 днів від граничного строку подання декларації за звітний (податковий) період, що уточнюється.

Щодо виправлення помилок за результатами документальної перевірки по контрольованих операціях, що призвели до заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток повідомляємо: додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств подається у випадку самостійного коригування платником податку ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань, що призвели до заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток. За наслідками документальної перевірки у випадку встановлення заниження податкового зобов’язання контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, на підставі якого відбувається нарахування в ІКП платника податків.

ЗІР, категорія 102.20

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали