Період втрати реєстрації платника ПДВ до відновлення реєстрації: право на відшкодування та кредит
17.11.2017 279 0 0
Відповідно до п. 184.2 ст. 184 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) анулювання реєстрації особи як платника ПДВ на підставі, визначеній у п. п. «а» п. 184.1 ст. 184 ПКУ, здійснюється за заявою платника ПДВ, а на підставах, визначених у п. п. «б» - «з» п. 184.1 ст.184 ПКУ, може здійснюватись за заявою платника ПДВ або за самостійним рішенням контролюючого органу.
Анулювання реєстрації особи як платника ПДВ здійснюється на дату:
- подання заяви платником податку або прийняття рішення контролюючим органом про анулювання реєстрації платника ПДВ;
- зазначену в судовому рішенні;
- припинення дії договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції або закінчення строку, на який утворено особу, зареєстровану як платник ПДВ;
- що передує дню втрати особою статусу платника ПДВ.
При цьому датою анулювання реєстрації особи як платника ПДВ визначається дата, що настала раніше.
З моменту анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, складання податкових накладних (п. 184.5 ст. 184 ПКУ).
Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники ПДВ (п. 201.8 ст.201 ПКУ).
Отже, реєстрація особи як платника ПДВ, незалежно від факту оскарження такою особою рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою контролюючого органу, є анульованою на дату, зазначену у такому рішенні.
Якщо за рішенням контролюючого органу реєстрацію особи як платника ПДВ анульовано, то така особа втрачає всі права і обов’язки платника ПДВ (в т.ч. право на формування податкового кредиту та обов’язок визначення податкових зобов’язань).
Якщо у подальшому за рішенням суду скасовано анулювання реєстрації особи як платника ПДВ, то на підставі такого рішення суду відбувається включення такої особи до Реєстру платників ПДВ.
При цьому дата реєстрації такої особи як платника ПДВ не змінюється.
Водночас, починаючи з дати анулювання реєстрації особи як платника ПДВ, зазначеної контролюючим органом у рішенні про анулювання реєстрації платника ПДВ, до дати прийняття судом рішення про скасування такого анулювання, у такої особи відсутні обов’язок щодо виписування податкових накладних та право на формування податкового кредиту і отримання бюджетного відшкодування ПДВ. Крім цього, така особа податкову звітність з ПДВ за цей період не подає.
Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...
Коментарі до матеріалу