Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перенесення робочих днів червня: табелювання, оплата, відпустки

Наприкінці минулого року розпорядженням КМУ від 11.11.15 р. № 1155-р рекомендовано роботодавцям, зокрема, перенести робочий день з понеділка 27 червня на суботу 2 липня. Якщо установа скористається цими рекомендаціями і прийме аналогічне рішення (це має бути оформлено наказом чи розпорядженням), у працівників буде можливість забути про роботу аж на 4 дні і без перерви відпочинку у вихідні дні перейти до святкування Дня Конституції України.

Проте для кадрових і бухгалтерських служб ця ситуація є нештатною і тому потребує відповідного оформлення виходів на роботу, визначення тривалості відпусток та виходыв на роботу після них з урахуванням перенесення робочих днів, урахування зміни графіка роботи установи при нарахуванні зарплати.

Табелювання. Якщо наказ чи розпорядження про перенесення днів згідно з рекомендаціями  КМУ прийнято, то в табелі робочого часу за червень 2016 року для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями, понеділок 27 червня слід зазначити як вихідний, а в табелі за липень 2016 року суботу 2 липня - як робочий день. А оскільки при цьому переноситься робочий день, який передує святковому (Дню Конституції) і підлягає скороченню на 1 годину, тривалість роботи в суботу 2 липня також має бути скорочена на 1 годину. Це має знайти своє відображення в табелі обліку робочого часу за липень (підтвердження – лист Мінсоцполітики від 20.07.15 р. № 10846/0/14-15/13, далі – Лист № 10846). Акцентуємо  увагу, що вищезгадане розпорядження КМУ та відповідний йому розпорядчий документ установи стосується лише категорії працівників з 5-денним робочим тижнем та загальновстановленими вихідними днями – субота та неділя. При цьому таке рішення поширюється на працівників, які працюють за цим режимом та для яких встановлено як 40-годинний робочий тиждень, так і скорочена тривалість робочого тижня (від 39–годинного до 18-годинного). Однак на останню категорію  працівників, про яку йдеться у ст. 51 КЗпП, згідно з рекомендаціями Мінсоцполітики (Лист № 10846) норма щодо скорочення на одну годину робочого дня напередодні свят не поширюється.

А ось осіб, які працюють на умовах підсумованого обліку робочого часу, перенесення робочих днів не стосуватиметься.

Норма робочого часу та оплата праці. Перенесення робочого дня із червня на липень, безумовно, призведе до зміни норми робочого часу в червні та липні. Так, у червні нова норма робочого часу для 40-годинного тижня дорівнюватиме 19 днів (замість 20) та 152 годину  (замість 159 ), а в липні - 22 дні (замість 21) та 175 годин (замість 168). Проте це не вплине на встановлену норму робочого часу в цілому на рік. З огляду на зазначене, не відбуватимуться зміни фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів тощо (лист Мінпраці та соцполітики від 15.05.12 р. № 155/13/133-12). Крім того, це не вплине і на розмір посадового окладу, що буде виплачуватися працівникам у червні (оклад не буде зменшуватись у порівнянні з установленим у штатному розписі) та липні (оклад не має збільшуватися). Це пояснюється тим, що нова тривалість робочого часу за червень та липень – це норма годин для даної установи, і якщо особою відпрацьовано всі робочі дні за цією нормою, посадовий оклад виплачується в повній сумі (підтвердження – Лист № 10846). При цьому робочий день в суботу 2 липня має оплачуватись як звичайний день.

Тривалість відпусток. Перенесення робочих днів із червня на липень не впливатиме на тривалість відпустки, яка почалася, наприклад, до настання 27 червня, оскільки тривалість відпусток визначається в календарних днях. Отже, у цьому сенсі понеділок 27 червня та субота 2 липня мають однаковий статус. Якщо відпустка закінчиться до настання суботи 2 липня, то працівник має вийти в цей день на роботу, оскільки це законний робочий день згідно із графіком, затвердженим в установі. 

Оплата днів непрацездатності. У разі якщо дні непрацездатності припали на період, до якого увійшов день, що переноситься, і день, на який переноситься робота, жодних змін в оплаті таких днів не відбудеться, оскільки дні хвороби, як і дні відпустки, розраховуються зараз у календарних днях, а зміни розрахункового періоду також не відбудеться. Якщо працівник вийде на роботу після хвороби до суботи 2 липня, то в цей день він має також працювати, оскільки це законний робочий день згідно із графіком, затвердженим в установі. 

Оплата днів відрядження. Якщо працівник виконуватиме роботу у відрядженні 27 червня (це можливо, якщо за місцем відрядження такий день є робочим), то робота в такий день має оплачуватись у подвійному розмірі або компенсуватись іншим днем відпочинку. Підстава – п. 9 розд. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59). Якщо дні відрядження припадають на 2 липня (такий день є робочим за місцем відрядження або є інша можливість виконати завдання), то вони оплачуються як дні відрядження у звичайний робочий день. Якщо працівник виїхав у відрядження 27 червня, то йому має бути надано інший день відпочинку (п. 10 розд. І Інструкції № 59). Якщо він повернувся з відрядження в цей день, то йому може бути надано інший день відпочинку (п. 11 розд. 1 Інструкції № 59). Виїзд чи повернення з відрядження 2 липня таких наслідків не матиме. 

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 2

Кращі матеріали