Перейменували вулицю: чи потрібно перепрограмувати РРО
Подайте реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційне посвідчення до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО у разі зміни даних щодо суб’єкта господарювання.
На підставі цієї заяви видають нове реєстраційне посвідчення. З моменту отримання нового реєстраційного посвідчення попереднє реєстраційне посвідчення є не чинним. Центр сервісного обслуговування РРО, з яким уклали договір, перепрограмує РРО: змінить адресу господарської одиниці у фіскальному чеку.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 06.09.2019 р. № 61/6/99-00-02-02-01-15/ІПК
Державна податкова служба України з урахуванням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 р. № 682-р «Питання Державної податкової служби» розглянула звернення від 08.08.2019 р. № 366 на отримання індивідуальної податкової консультації щодо зазначення у розрахунковому документі адреси господарської одиниці та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Законом України від 09 квітня 2015 року № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» заборонено використання символіки комуністичного тоталітарного режиму та визначений порядок здійснення перейменування районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму. Встановлено, що юридичні особи, політичні партії, інші об’єднання громадян, зареєстровані на день набрання чинності цим Законом, у разі порушення його вимог зобов’язані протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом привести свої установчі документи, найменування та/або символіку у відповідність до вимог Закону.
Правові відносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) встановлено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та відповідно до статті 7 якого розроблено Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. № 547, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за № 918/29048 (далі - Порядок № 547).
Адреса господарської одиниці є обов’язковим реквізитом, що зазначається у реєстраційному посвідченні, форма якого встановлена додатком 3 до Порядку № 547, та у фіскальних касових чеках, форма яких затверджена наказом Міністерством фінансів України від 21.01.2016 р. № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 р. за № 220/28350.
Відповідно до пункту 15 глави 2 розділу II Порядку № 547 контролюючим органом за місцем реєстрації РРО до реєстраційного посвідчення вносяться записи щодо назви та адреси господарської одиниці, де використовується РРО, а також найменування контролюючого органу за адресою такої господарської одиниці та дати початку обліку РРО у цьому органі.
Пунктом 3 розділу III Порядку № 547, зокрема, встановлено, що РРО може застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, яка зазначена в реєстраційному посвідченні.
Дані реєстраційного посвідчення, зокрема, щодо адреси господарської одиниці формуються на підставі даних, зазначених суб’єктом господарювання у заяві про реєстрацію РРО, форма якої встановлена додатком 1 до Порядку, що подається суб’єктом господарювання до контролюючого органу для реєстрації РРО відповідно до вимог пункту 4 глави 2 розділу II Порядку № 547.
Адреса господарської одиниці, що зазначається у реєстраційній заяві має співпадати з адресою цієї ж господарської одиниці, що зазначається суб’єктом господарювання у повідомленні про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, обов’язок щодо подання якого встановлено пунктом 63.3 статті 63 Кодексу згідно з Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 р. № 462), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. за № 1562/20300 (далі - Порядок № 1588).
Форма повідомлення про об’єкти оподаткування, об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - повідомлення за формою № 20-ОПП) встановлена додатком 10 до Порядку № 1588.
Наявність повідомлення за формою 20-ОПП із відомостями про господарську одиницю, де має застосовуватись РРО, є обов’язковою умовою для реєстрації (перереєстрації) РРО.
Відсутність повідомлення за формою 20-ОПП або згідно з таким повідомленням відповідний об’єкт (господарська одиниця) є закритим чи не експлуатується суб’єктом господарювання, є підставою для відмови у реєстрації (перереєстрації) РРО (пункт 8 глави 2 розділу II Порядку № 547).
Пунктом 2 глави 3 розділу II Порядку № 547 встановлено, що у разі змін даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні та пов’язані з перейменуванням районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів за рішенням органів місцевого самоврядування, суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційне посвідчення. Після отримання такої заяви контролюючий орган видає суб’єкту господарювання нове реєстраційне посвідчення. З моменту видачі нового реєстраційного посвідчення попереднє реєстраційне посвідчення вважається таким, що втратило чинність.
На підставі даних реєстраційного посвідчення центром сервісного обслуговування, що забезпечує технічне обслуговування РРО на підставі відповідних договорів, здійснюється перепрограмування РРО з метою внесення змін в обов’язкові реквізити фіскального чека, включаючи адресу господарської одиниці.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментарі до матеріалу