Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перелік відкритих єдиних держреєстрів для перевірки учасників та переможців публічних закупівель

06.02.2019 1063 0 0



Відповідно до абзацу четвертого ч. 3 ст. 17 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) Мінекономрозвитку і торгівлі як Уповноважений орган щороку до 20 січня та додатково в разі потреби оприлюднює на своєму веб-порталі перелік відкритих єдиних державних реєстрів (далі – ЄДР), доступ до яких є вільним.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно

Інформація про об’єкт нерухомого майна та про суб’єкта речового права надається фізичним та юридичним особам в електронній формі через офіційний веб-сайт Мін’юсту за умови ідентифікації такої особи з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи (за посиланням: https://kap.minjust.gov.ua) або в паперовій формі державним реєстратором (ст. 32 Закону від 01.07.04 р. № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Відповідно до абзацу першого ч. 2 ст. 11 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755) відомості з ЄДР надаються, зокрема, безплатно через портал електронних сервісів до відомостей з ЄДР, які є актуальні на момент запиту (у т. ч. про відокремлені підрозділи юрособи), шляхом їх пошуку за повним чи скороченим найменуванням, іменем, ідентифікаційним кодом, реєстраційним номером облікової картки платника податків, серією та номером паспорта, перегляду, копіювання та роздрукування. Крім того, згідно із ч. 7 ст. 11 Закону № 755 державні органи, у тому числі суди, органи Національної поліції, прокуратури, СБУ, а також органи місцевого самоврядування та їхні посадові особи безплатно отримують відомості з ЄДР із метою здійснення ними повноважень, визначених законом, виключно в електронній формі через портал електронних сервісів у порядку, визначеному Мін’юстом (за посиланням: https://usr.minjust.gov.ua/ua/paidextract).

Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство

Порядок формування, ведення та користування Єдиним реєстром підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, та порядок надання відомостей із нього визначено Положенням, затвердженим наказом Мін’юсту від 15.09.11 р. № 3018/5. У цьому Реєстрі міститься інформація про суб’єктів підприємницької діяльності, стосовно яких триває або завершена процедура банкрутства, про стан провадження у справі про банкрутство та судову процедуру, у якій перебуває боржник, у тому числі стосовно визнання боржника банкрутом та відкриття щодо нього процедури ліквідації (відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 17 Закону № 922 це є підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі) та інші дані.

Детальніше з інформацією із цього Реєстру можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мін’юсту за посиланням: https://minjust.gov.ua/m/str_50640

ЄДР осіб, які вчинили корупційні правопорушення

Відповідно до Закону від 09.04.15 р. № 319-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» Мін’юст із 13 липня 2015 року запустив оновлений Реєстр, усі дані якого, крім персональних, є повністю відкритими.

До 01.02.19 р. на офіційному веб-сайті Мін’юсту (за посиланням: http://corrupt.informjust.ua) було оприлюднено відомості про всіх осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, щодо яких судами прийнято відповідні рішення, які набрали законної сили, а також відомості про накладення дисциплінарних стягнень за корупційні правопорушення.

Водночас, виконуючи норми ст. 59 Закону від 14.10.14 р. № 1700-VII «Про запобігання корупції», Мін’юст та НАЗК відповідно до спільного наказу від 16.01.19 р. № 140/5/4/19 1 лютого цього року підписали акт, за яким НАЗК було передано нематеріальний актив – базу даних «Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення».

Про початок ведення НАЗК цього Реєстру буде оголошено на офіційному веб-сайті агентства (за посиланням: https://nazk.gov.ua) після прийняття рішення про введення Реєстру в промислову експлуатацію. За Мін’юстом залишився обов’язок забезпечення вільного доступу до Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів та Єдиного реєстру нотаріусів.

Увага! Кожна фізична або юридична особа має право на вільний та безплатний доступ до даних цих реєстрів через офіційний веб-сайт центрального засвідчувального органу шляхом пошуку та перегляду відомостей.

Єдиний державний веб-портал відкритих даних ДФС

Відповідно до постанови КМУ від 21.10.15 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua) щомісяця оприлюднюється інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг. Проте сума податкового боргу може змінюватися щоденно. Отже, необхідність підтвердження відсутності заборгованості перед бюджетом у суб’єктів господарювання шляхом видачі їм довідок залишається.

Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджено наказом Мініфіну від 03.09.18 р. № 733.

З метою спрощення доступу бізнесу до торгів шляхом проведення автоматичної перевірки відсутності підстав для відхилення пропозиції учасника процедури закупівлі Мінекономрозвитку і торгівлі та Мінфін спільним наказом від 17.01.18 р. № 37/11 затвердили Порядок взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України щодо обміну інформацією про відсутність заборгованості (наявність податкового боргу) в учасника процедур закупівлі. Наразі відповідно до п. 9 цього Порядку здійснюється робота з підготовки протоколу обміну інформацією.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали