Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відпуск пального на АЗС за талонами: чи відображається у чеку РРО

22.04.2019 688 0 0

Продажем товару є не тільки сплата покупцем певної суми коштів, а й приймання-передача товару від продавця у власність покупця (фактичне набуття права власності на товар). Право власності на продукцію переходить від постачальника до покупця в момент фактичної передачі продукції на підставі первинних документів.


ГУ ДФС У ЧЕРНIВЕЦЬКIЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.04.2019 р. № 1600/ІПК/24-13-14-04

Головне управління ДФС у Чернівецькій області розглянуло запит щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) повідомляє.

Щодо практичного застосування норм законодавства «відображення відпуску палива на АЗС за талонами у фіскальному чеку РРО»

Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оскільки АЗС - це місце проведення розрахунків із покупцями за пальне, застосування РРО є обов'язковим.

Статтею 2 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95 - ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами та доповненнями (далі Закон №265), визначено, що розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Згідно зі статтею 3 Закону № 265 суб’єкта господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з розгрупуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Продажем товару є не тільки, сплата покупцем певної суми коштів, а й приймання-передача товару від продавця у власність покупця (фактичне набуття права власності на товар). Право власності на продукцію переходить від Постачальника до Покупця в момент фактичної передачі продукції на підставі первинних документів.

Зауважимо, що АЗС використовують спеціалізовані РРО, що відповідають Технічним вимогам до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для автозаправних станцій, затвердженим у додатку 7 до протокольного рішення Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.06.2002 р. № 13, і забезпечують відпуск пального в єдиному циклі з друкуванням фіскального касового чека.

Відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2016 року №13 «Положення кументів» фіскальний чек повинен містити такі обов'язкові реквізити:

  • найменування господарської одиниці;
  • адресу господарської одиниці;
  • кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги);
  • вартість одиниці виміру товару (послуги);
  • назва товару (послуги);
  • позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо) та суму коштів за цією формою оплати;
  • загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека.

При цьому слід пам’ятати, що юридична особа зобов’язана вести облік товарних запасів та руху товарів відповідно до Закону Украйни від 16.07.99 р. №996-ХІV «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні» з урахуванням національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Крім того, необхідно дотримуватися вимог п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»: облік товару повинен передувати його продажу.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали