Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Щодо конкурсу на окремі посади науково-педагогічних працівників

31.08.2020 105 0 0

У зв’язку з необхідністю проведення конкурсного відбору при заміщенні вакантних посад науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти (далі – ЗВО) в умовах обмежень, встановлених постановою КМУ від 20.05.20 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», повідомляється.

1. Відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону від 01.07.14 р. № 1556-VІІІ «Про вищу освіту» (далі – Закон № 1556) керівник ЗВО за згодою більшості від повного складу органу громадського самоврядування факультету (навчально-наукового інституту) ЗВО призначає керівника факультету (навчально-наукового інституту) та укладає з ним контракт. Інші питання щодо порядку призначення керівника факультету (навчально-наукового інституту) визначаються статутом закладу. Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону № 1556 призначення та звільнення з посади керівника філії ЗВО здійснюється в порядку, встановленому для керівника факультету (навчально-наукового інституту). 

Керівник ЗВО самостійно згідно зі статутом закладу (у разі відсутності у статуті відповідних положень – на власний розсуд) здійснює відбір кандидата на посаду директора (начальника) навчально-наукового інституту/декана (начальника) факультету/керівника філії) та вносить на погодження органу громадського самоврядування навчально-наукового інституту/факультету/філії таку кадрову пропозицію. 

Орган громадського самоврядування (збори або конференція трудового колективу) навчально-наукового інституту/факультету/філії розглядає пропозицію керівника ЗВО та погоджує кандидатуру на посаду директора (начальника) навчально-наукового інституту/декана (начальника) факультету/керівника філії. Після такого погодження керівник закладу укладає контракт та призначає на посаду директора (начальника) навчально-наукового інституту/декана (начальника) факультету/керівника філії особу, погоджену більшістю від повного складу органу громадського самоврядування навчально-наукового інституту/факультету/філії. 

Звертаємо увагу: погодження кандидатури на посаду директора (начальника) навчально-наукового інституту/декана (начальника) факультету/керівника філії органом громадського самоврядування (зборами або конференцією трудового колективу) навчально-наукового інституту/факультету /філії може відбуватися в дистанційному режимі із забезпеченням персонального голосування або збори (конференція) трудового колективу можуть відбуватись у дистанційному режимі з перервою для проведення таємного голосування шляхом подання бюлетенів у визначений час у будівлі ЗВО. 

2. Відповідно до абзацу другого ч. 6 ст. 35 Закону № 1556 керівник кафедри обирається за конкурсом таємним голосуванням вченою радою ЗВО строком на 5 років з урахуванням пропозицій трудового колективу факультету (навчально-наукового інституту) та кафедри. 

Заяви та документи осіб, які виявили бажання зайняти посаду завідувача (начальника) кафедри та відповідають кваліфікаційним вимогам до неї, подали заяву та відповідні документи до ЗВО у встановленому порядку, розглядають збори трудового колективу факультету (навчально-наукового інституту) та кафедри. Такий розгляд може проводитись у дистанційному режимі із забезпеченням персонального голосування або з перервою для проведення таємного голосування шляхом подання бюлетенів у визначений час у будівлі закладу. 

Збори трудового колективу факультету (навчально-наукового інституту) та кафедри подають до вченої ради закладу вищої освіти свої пропозиції щодо обрання особи на посаду завідувача (начальника) кафедри. 

Вчена рада ЗВО розглядає пропозиції трудового колективу факультету (навчально-наукового інституту) та кафедри на своєму засіданні та проводить таємне голосування за призначення особи завідувачем (начальником) кафедри. Таке засідання може відбуватись у дистанційному режимі з перервою для проведення таємного голосування шляхом подання бюлетенів у визначений час у будівлі ЗВО. У бюлетень таємного голосування вносяться всі кандидати, які виявили бажання зайняти посаду завідувача (начальника) кафедри та відповідають кваліфікаційним вимогам до неї, подали заяву та відповідні документи до ЗВО у встановленому порядку.

За результатами таємного голосування вченої ради ЗВО керівник закладу видає наказ про введення в дію рішення вченої ради та про призначення особи на посаду завідувача (начальника) кафедри.

Лист МОН від 28.07.20 р. № 1/9-404.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали