Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Щодо конкурсу на окремі посади науково-педагогічних працівників

У зв’язку з необхідністю проведення конкурсного відбору при заміщенні вакантних посад науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти (далі – ЗВО) в умовах обмежень, встановлених постановою КМУ від 20.05.20 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», повідомляється.

1. Відповідно до ч. 1 ст. 43 Закону від 01.07.14 р. № 1556-VІІІ «Про вищу освіту» (далі – Закон № 1556) керівник ЗВО за згодою більшості від повного складу органу громадського самоврядування факультету (навчально-наукового інституту) ЗВО призначає керівника факультету (навчально-наукового інституту) та укладає з ним контракт. Інші питання щодо порядку призначення керівника факультету (навчально-наукового інституту) визначаються статутом закладу. Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону № 1556 призначення та звільнення з посади керівника філії ЗВО здійснюється в порядку, встановленому для керівника факультету (навчально-наукового інституту). 

Керівник ЗВО самостійно згідно зі статутом закладу (у разі відсутності у статуті відповідних положень – на власний розсуд) здійснює відбір кандидата на посаду директора (начальника) навчально-наукового інституту/декана (начальника) факультету/керівника філії) та вносить на погодження органу громадського самоврядування навчально-наукового інституту/факультету/філії таку кадрову пропозицію. 

Орган громадського самоврядування (збори або конференція трудового колективу) навчально-наукового інституту/факультету/філії розглядає пропозицію керівника ЗВО та погоджує кандидатуру на посаду директора (начальника) навчально-наукового інституту/декана (начальника) факультету/керівника філії. Після такого погодження керівник закладу укладає контракт та призначає на посаду директора (начальника) навчально-наукового інституту/декана (начальника) факультету/керівника філії особу, погоджену більшістю від повного складу органу громадського самоврядування навчально-наукового інституту/факультету/філії. 

Звертаємо увагу: погодження кандидатури на посаду директора (начальника) навчально-наукового інституту/декана (начальника) факультету/керівника філії органом громадського самоврядування (зборами або конференцією трудового колективу) навчально-наукового інституту/факультету /філії може відбуватися в дистанційному режимі із забезпеченням персонального голосування або збори (конференція) трудового колективу можуть відбуватись у дистанційному режимі з перервою для проведення таємного голосування шляхом подання бюлетенів у визначений час у будівлі ЗВО. 

2. Відповідно до абзацу другого ч. 6 ст. 35 Закону № 1556 керівник кафедри обирається за конкурсом таємним голосуванням вченою радою ЗВО строком на 5 років з урахуванням пропозицій трудового колективу факультету (навчально-наукового інституту) та кафедри. 

Заяви та документи осіб, які виявили бажання зайняти посаду завідувача (начальника) кафедри та відповідають кваліфікаційним вимогам до неї, подали заяву та відповідні документи до ЗВО у встановленому порядку, розглядають збори трудового колективу факультету (навчально-наукового інституту) та кафедри. Такий розгляд може проводитись у дистанційному режимі із забезпеченням персонального голосування або з перервою для проведення таємного голосування шляхом подання бюлетенів у визначений час у будівлі закладу. 

Збори трудового колективу факультету (навчально-наукового інституту) та кафедри подають до вченої ради закладу вищої освіти свої пропозиції щодо обрання особи на посаду завідувача (начальника) кафедри. 

Вчена рада ЗВО розглядає пропозиції трудового колективу факультету (навчально-наукового інституту) та кафедри на своєму засіданні та проводить таємне голосування за призначення особи завідувачем (начальником) кафедри. Таке засідання може відбуватись у дистанційному режимі з перервою для проведення таємного голосування шляхом подання бюлетенів у визначений час у будівлі ЗВО. У бюлетень таємного голосування вносяться всі кандидати, які виявили бажання зайняти посаду завідувача (начальника) кафедри та відповідають кваліфікаційним вимогам до неї, подали заяву та відповідні документи до ЗВО у встановленому порядку.

За результатами таємного голосування вченої ради ЗВО керівник закладу видає наказ про введення в дію рішення вченої ради та про призначення особи на посаду завідувача (начальника) кафедри.

Лист МОН від 28.07.20 р. № 1/9-404.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
22.05.2025
Як можна подати Розрахунок податковим агентам
Розрахунок можна подати декількома способами, у тому числі засобами електронного зв’язку в електронній формі або на паперовому носії, або поштою. Детальніше – див. нижче. Які способи подання податковими агентами Розрахунку? Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплачено...
22.05.2025
Чи можна надати відпустку на 2026 рік у 2025 році
Працівник матиме право на щорічну відпустку за 2026 рік, відпрацювавши хоча б один день нового періоду робочого року. Працівник хоче взяти щорічну відпустку за 2026 рік, бо відпустку за 2025 рік він уже використав? Чи можна надати таку відпустку? Ні, не можна. Відпустки за другий та наступні роки р...
22.05.2025
Яким документом можна підтвердити достовірність РНОКПП
Особа за власним вибором пред’являє один із зазначених документів для надання даних про реєстраційний номер Облікової картки.  Відповідно до ст. 63 та 70 Податкового кодексу та п. 1 розд. II Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податк...
Кращі матеріали