Відмітка про порушення режиму лікування: чи оплачувати листок непрацездатності
04.04.2018 635 0 0
Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що передбачено частиною першою ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV (далі — Закон).
Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг згідно з частиною третьою ст. 30 Закону приймається комісією із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, до складу якої входять представники адміністрації підприємства та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб) або фізичною особою — підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.
Комісія із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.
Комісія із соціального страхування також повинна перевіряти правильність заповнення листків непрацездатності, зокрема і випадку порушення застрахованою особою призначеного режиму лікування.
Порядок заповнення листка непрацездатності визначено Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом Фонду соціального страхування від нещасних випадків, Мінохорони здоров’я, Мінпраці, ФТВП від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406 (далі — Інструкція № 532).
У листку непрацездатності в графі «Режим:» обов’язково вказується режим, призначений хворому: стаціонарний, амбулаторний, постільний, домашній, санаторний, вільний тощо.
Згідно з п. 3.5 Інструкції № 532, якщо має місце порушення режиму, то у графі «Відмітки про порушення режиму:» зазначається дата порушення режиму і засвідчується підписом лікаря. Види порушень режиму вказуються у графі «Примітка:» з обов’язковим записом у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого.
Порушенням режиму згідно з п. 4.1 Інструкції № 532 є:
несвоєчасна явка на прийом до лікаря;
алкогольне, наркотичне, токсичне сп’яніння під час лікування;
вихід на роботу без дозволу лікаря;
самовільне залишення закладу охорони здоров’я;
виїзд на лікування до іншого закладу охорони здоров’я без відмітки про дозвіл виїзду;
відмова від направлення або несвоєчасна явка на МСЕК тощо.
Відповідно до п. 10 Інструкції № 532, якщо при черговому відвідуванні хворим лікаря має місце порушення режиму у вигляді несвоєчасного прибуття хворого до лікаря, то:
у разі визнання хворого працездатним у графі «Стати до роботи» пишуться літерами число і місяць та робиться запис «з’явився працездатним». Закриття листка непрацездатності здійснюється датою, установленою лікарем для прибуття хворого;
у разі визнання хворого непрацездатним продовження листка непрацездатності здійснюється з дня відвідування лікаря.
Це пояснюється тим, що видача та продовження документів, які засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюються лише після особистого огляду хворого лікуючим лікарем.
Слід пам’ятати, що згідно з частиною другою ст. 23 Закону застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з'являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.
Отже, якщо в листку непрацездатності є відмітка про порушення застрахованою особою режиму, встановленого лікарем, то допомога по тимчасовій непрацездатності не надається з дня допущення порушення і на строк, який визначає комісія із соціального страхування підприємства.
http://www.fssu.gov.ua/fse/control/vi...
Коментарі до матеріалу