• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Готель надає знижки туристам: з якої суми платити туристичний збір

08.08.2018 350 0 0


Туристичний збір: сплачуємо та звітуємо
Туристичний збір: база справляння та порядок звітування
Розрахунки з бюджетом


Платниками турзбору є безпосередньо туристи, ставка збору встановлюється органом місцевої влади у розмірі 0,5-1% бази справляння збору. А база справляння - це вартості усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пп. 268.5.1 ПКУ (без ПДВ)


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.08.2018 р. № 3382/ІПК/10/07-16-12-03-32

Про базу оподаткування туристичним збором

Головне управління ДФС у Закарпатській області на запит Товариства щодо визначення бази оподаткування з туристичного збору, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство проінформувало, що є податковим агентом зі справляння туристичного збору (далі - Збір), здійснює діяльність у сфері надання готельних послуг, при наданні послуг на проживання застосовує знижки.

Товариство, посилаючись на пп. 268.4.1 п. 268.4 ст. 268 Кодексу, зацікавлене у визначенні об'єкта оподаткування Збором, а саме з якої суми стягується Збір у випадку надання знижки на проживання платнику Збору (гостю) або туристичній фірмі, яка замовляє послуги з проживання.

Відповідно до ст. 268 Кодексу платниками Збору є зокрема громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення Збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Ставка Збору встановлюється у розмірі від 0,5 до 1 відсотка до бази справляння Збору - вартості усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пп. 268.5.1 ст. 268 Кодексу, за вирахуванням податку на додану вартість (пп. 268.3.1 п. 268.3, пп. 268.4.1 п. 268.4 ст. 268 Кодексу).

До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду.

Податкові агенти справляють Збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого Збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання (пп. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 Кодексу).

З врахуванням вищенаведеного, у випадку надання Товариством (готелем) знижки на проживання в готелі платнику Збору безпосередньо або туристичній фірмі, яка замовляє послуги з проживання, у тому числі з оплатою по безготівковому розрахунку, базою оподаткування Збором є вартість проживання, фактично оплачена, з врахуванням знижки.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали