Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Отель предоставляет скидки туристам: с какой суммы платить туристический сбор

08.08.2018


Плательщиками турсбора являются непосредственно туристы, ставка сбора устанавливается органом местного самоуправления в размере 0,5-1% базы взимания сбора. А база взимания - это стоимость всего периода проживания (ночевки) в местах, определенных пп. 268.5.1 НКУ (без НДС)


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.08.2018 р. № 3382/ІПК/10/07-16-12-03-32

Про базу оподаткування туристичним збором

Головне управління ДФС у Закарпатській області на запит Товариства щодо визначення бази оподаткування з туристичного збору, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство проінформувало, що є податковим агентом зі справляння туристичного збору (далі - Збір), здійснює діяльність у сфері надання готельних послуг, при наданні послуг на проживання застосовує знижки.

Товариство, посилаючись на пп. 268.4.1 п. 268.4 ст. 268 Кодексу, зацікавлене у визначенні об'єкта оподаткування Збором, а саме з якої суми стягується Збір у випадку надання знижки на проживання платнику Збору (гостю) або туристичній фірмі, яка замовляє послуги з проживання.

Відповідно до ст. 268 Кодексу платниками Збору є зокрема громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення Збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Ставка Збору встановлюється у розмірі від 0,5 до 1 відсотка до бази справляння Збору - вартості усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених пп. 268.5.1 ст. 268 Кодексу, за вирахуванням податку на додану вартість (пп. 268.3.1 п. 268.3, пп. 268.4.1 п. 268.4 ст. 268 Кодексу).

До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду.

Податкові агенти справляють Збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого Збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання (пп. 268.6.1 п. 268.6 ст. 268 Кодексу).

З врахуванням вищенаведеного, у випадку надання Товариством (готелем) знижки на проживання в готелі платнику Збору безпосередньо або туристичній фірмі, яка замовляє послуги з проживання, у тому числі з оплатою по безготівковому розрахунку, базою оподаткування Збором є вартість проживання, фактично оплачена, з врахуванням знижки.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Комментарии к материалу
Популярное
22.07.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Внесены изменения в Порядок исчисления средней зарплаты Кабмин обновил правила определения критичности предприятий для бронирования работников Верховная Рада одобрила в целом изменения к НК относительно квартального налогового расчета для ФЛП ГНС отвечает ...
20.05.2025
Актуальные счета для уплаты налогов
Информация о реквизитах счетов, открытых для зачисления налогов, а также для уплаты единого взноса Больше по теме: Новая форма ТТН: обзор изменений Микро, малое, среднее или крупное: зачем нужно определять размер предприятия Утверждаем и обновляем штатное расписание: правила и нюансы Списки...
21.05.2025
Критически важные предприятия до 28 мая должны подать соответствующие данные: письмо Минэкономики
Больше по теме: Перечень отраслевых и региональных нормативных актов, которыми утверждены критерии признания предприятий критически важными в особый период Зарплатные критерии для бронирования работников: исчисляем среднюю зарплату Минэкономики в письме от 19.05.2025 № 27-11/37509-07 проинфор...
Новое
23.07.2025
Особенности перевода работника во время простоя
Больше по теме: Предложение о временном переводе на другую работу на период простоя Докладная записка начальника отдела кадров о временном переводе работника на другую работу на период простоя Заявление о согласии на временный перевод на другую работу, не обусловленную трудовым договором, на пери...
23.07.2025
Перенос ежегодного отпуска
Ежегодный отпуск должен быть перенесен на другой период или продлен в случае болезни работника, удостоверенной в установленном порядке, то есть при наличии листка нетрудоспособности. Больше по теме: Замена отпуска денежной компенсацией: когда и как это можно сделать Выезд забронированных работнико...
23.07.2025
Когда могут отказать в оплате больничного
Главное управление Пенсионного фонда в Кировоградской области информирует о причинах отказа застрахованному лицу в оказании пособия по временной нетрудоспособности. Больше по теме: Больничный в отпуске: как оплачивать? Учитывать ли суммы больничных при начислении резерва оплаты отпусков? Оплата б...
Лучшие материалы