Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Залишок авансового внеску з податку на прибуток за 2014 рік: що в звітності?

Редакція

05.10.2017 154 0 0

ДФС у листі від 26.09.2017 р. № 2049/6/99-99-15-02-02-15/ІПК нагадала, що відповідно до п. 57.1 ст. 57 Кодексу у редакції, що діяла до 01.01.2016 р., платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховувались при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищували 10 мільйонів гривень) мали щомісяця сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства (далі - Декларація), сума нарахованих авансових внесків відображалась у рядку 13.7 додатка ЗП до Декларації до рядка 13 Декларації та враховувались у зменшення нарахованої суми податку на прибуток.

Перевищення суми нарахованих і сплачених щомісячних авансових внесків над сумою нарахованого податку на прибуток за рік свідчило про наявність переплати, сформованої за рахунок нарахованих у такому році щомісячних авансових внесків.

Наказом Міністерства фінансів України від 17.01.2013 р. N 19 було унесено зміни до бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.01.2011 р. N 11 "Про бюджетну класифікацію", а саме класифікацію доходів бюджету доповнено позиціями - "авансові внески з податку на прибуток підприємств". У зв'язку із цим для сплати авансових внесків з податку на прибуток було запроваджено окремі коди бюджетної класифікації і нарахування таких авансових внесків здійснювалося в окремих картках обліку авансових платежів.

Разом з цим наказом Мінфіну від 20.07.2015 р. N 651 затверджено зміни до бюджетної класифікації, які передбачали виключення кодів бюджетної класифікації, встановлені для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток підприємств, та об’єднання рахунків.

З метою забезпечення виконання зазначених змін до описів алгоритмів контролю за податковими деклараціями було внесено відповідні доповнення, які впроваджено в ІС "Податковий блок".

Отже, облік податку на прибуток та авансового внеску здійснювались за одним кодом бюджетної класифікації, що автоматично об’єднало всі переплати в інтегрованих картках платників податку і врахувало їх при оплаті поточних зобов’язань з цього податку та наявного податкового боргу у межах переплат.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали