Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості ведення книги обліку доходів платниками єдиного податку 1 та 2 групи

Доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (пп. 292.1.1 п. 292.1 ст. 292 Кодексу).

Відповідно до пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Кодексу платники єдиного податку першої і другої груп ведуть Книгу обліку доходів (далі - Книга) шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів, форму та  Порядок ведення якої визначено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. N 579 (далі - Порядок).

Відповідно до Порядку для платників єдиного податку передбачена можливість ведення Книги в паперовому та електронному вигляді, яку він реєструє у контролюючому органі за основним місцем обліку та зберігає  протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис (пп. 2, 3 та 7 Порядку).

У разі реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у платника (п. 4 Порядку).

Отже, платник єдиного податку, який здійснює господарську діяльність за декількома адресами, веде одну Книгу, в якій щоденно (за підсумком робочого дня) відображає суми отриманих доходів у грошовій формі (готівковий та/або безготівковий), матеріальній та нематеріальній формі від усіх місць здійснення господарської діяльності.

На підставі даних Книги платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 Кодексу (п. 296.2 ст. 296 Кодексу).

детально ЛИСТ ДФС від 29.10.2015 р. N 10121/Д/99-99-17-02-02-14

Джерело: http://vertan.com.ua/building-your-bu...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали