Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості ввезення ТЗ з метою транзиту через митну територію України

Редакція

27.03.2017 1161 0 0

Харківська митниця ДФС повідомляє, що останнім часом суттєво збільшились кількість порушень громадянами строків транзитного перевезення транспортних засобів особистого користування та відповідно кількість складених митницею протоколів про порушення митних правил.

При цьому, залишається чинним загальний порядок здійснення посадовими особами митниць контролю за дотриманням встановленого статтею 95 Митного кодексу України терміну транзитного переміщення, а саме: відповідно до статті 381 Митного кодексу України ввозити з метою транзиту через митну територію України транспортні засоби особистого користування дозволяється громадянам, які постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджується відповідним документом. Якщо транспортні засоби не мають постійної реєстрації, вони пропускаються в митному режимі транзиту лише за умови внесення на рахунок митниці грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу.

Для проведення митного контролю громадянину необхідно подати посадовій особі митниці паспорт та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. У разі, коли громадянин, який керує автомобілем, не є його власником, відповідно до вимог частини шостої статті 265 Митного кодексу України він повинен також надати нотаріально посвідчене доручення від власника автомобіля на право керування даним транспортним засобом. Якщо автомобіль належить юридичній особі, громадянином також подаються документи, що надають йому право користування даним транспортним засобом (доручення, подорожний лист, посвідчення про відрядження тощо).

Згідно з вимогами статті 95 Митного кодексу України строк транзитного переміщення становить 10 діб, а в разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб. До зазначених строків не включається, зокрема, час дії обставин, зазначених у статті 192 Митного кодексу України. Так, у разі, якщо під час переміщення транзитом митною територією України сталася аварія чи мали місце обставини непереборної сили, громадянин повинен терміново звернутись до митниці, в зоні діяльності якої перебуває автомобіль, із письмовою заявою, яка повинна містити відомості про місцезнаходження транспортного засобу, час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили.

Фактом аварії чи дії обставин непереборної сили є часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем.

До обставин непереборної сили належать надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану тощо.

Керівник митниці, в зоні діяльності якої перебувають транспортні засоби, що потрапили в аварію або під дію обставин непереборної сили, після отримання заяви може організувати проведення огляду території, де знаходяться такі транспортні засоби.

У разі перевищення встановленого строку транзитного перевезення громадянина буде притягнено до адміністративної відповідальності відповідно до статті 470 Митного кодексу України. Перевищення строку не більше ніж на одну добу тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (180 грн.), від двох до десяти діб – штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн.), понад десяти діб – штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.).

Також необхідно відмітити, що з урахуванням вимог законодавства України за використання транспортного засобу особистого користування, ввезеного на митну територію України в митному режимі транзиту іншою особою, ніж тою, якою транспортний засіб було ввезено, а також користування таким транспортним засобом понад передбачений статтею 95 Митного кодексу України строк, передбачена відповідальність згідно з вимогами статті 485 Митного кодексу України. При цьому, штрафні санкції складатимуть 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.

Джерело: http://kh.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали