Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232 «Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» затверджено єдиний підхід до порядку проведення розслідування випадків хронічних професійних захворювань (отруєнь).
Професійний характер захворювання (отруєння) встановлюється експертною комісією спеціалізованого лікувально-профілактичного закладу (далі - ЛПЗ), склад якої затверджує керівник закладу. У разі потреби до роботи лікарсько-експертної комісії залучаються спеціалісти підприємства, робочого органу Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, первинної профспілкової організації, членом якої є хворий, або уповноважена особа з питань охорони праці, якщо хворий не є членом профспілки.
Віднесення захворювання до професійного здійснюється відповідно до процедури встановлення зв’язку захворювання з умовами праці згідно з додатком 14 та переліку професійних захворювань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2000р. № 1662.
Рішення про зв'язок захворювання з умовами праці приймається на підставі клінічних, функціональних досліджень (під час амбулаторного чи стаціонарного лікування) з урахуванням відомостей, зазначених у таких документах:
Висновок лікарсько-експертної комісії спеціалізованого ЛПЗ про наявність/відсутність професійного характеру захворювання надається хворому, а копії надсилаються за місцем роботи або проживання хворого головному спеціалісту з професійних захворювань області, АР Крим, м. Київ та м. Севастополь та робочому органу Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
У висновку, крім діагноз, обов’язково зазначаються відомості про наявність/відсутність професійного захворювання та придатність/непридатність до роботи за професією у шкідливих умовах праці.
Головний державний інспектор
відділу з питань гігієни праці Г. Гринів
Джерело: http://dspif.gov.ua/news/164-pdstavi-...