Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ЗІР: Роз'яснення від ДФС

16.10.2019 2981 0 0

 

Відповіді на запитання

Категорія      

 Запитання 

Коротка відповідь

Ліцензування обігу пального

115.05

 

Чи потрібно філії або іншому відокремленому підрозділу, які мають повноваження здійснювати виробництво, зберігання, роздрібну та оптову торгівлю пальним, отримувати ліцензію на відповідний вид господарської діяльності?

 

Відкриття суб’єктом господарювання (далі – СГ) філій (відділень), представництв без створення юрособи не потребує їх державної реєстрації (ч. 2 ст. 58 Господарського кодексу).

Відповідно до ч. 3 та 5 ст. 95 Цивільного кодексу філії не є юрособами. Вони наділяються майном юрособи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Ліцензію на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним отримують виключно СГ – юрособи чи фізособи-підприємці, які провадять господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку. При цьому ліцензія потрібна на кожне місце оптової або роздрібної торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального. За відсутності місць оптової торгівлі пальним отримується одна ліцензія на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням СГ

Звітність за формою № 20-ОПП

119.11

 

Чи подається повідомлення за формою № 20-ОПП у разі, якщо платник податків поділив власне приміщення на два і більше об’єктів різного призначення (магазин, перукарня тощо)?

 

Якщо платник податків поділив власне приміщення на два і більше об’єктів різного призначення (магазин, перукарня тощо), подається повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою, в якій інформація про такий об’єкт оподаткування наводиться декількома рядками, а саме:

– у першому – про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється (у гр. 2 вноситься значення «6 – закриття об’єкта оподаткування»);

– наступних – оновлена інформація про об’єкти оподаткування, які створено чи відкрито на основі закритого об’єкта, при цьому ідентифікатор об’єкта оподаткування змінюється (у гр. 2 вноситься значення «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»).

Кожному новоствореному об’єкту присвоюється відповідний ідентифікатор об’єкта оподаткування за правилами, визначеними п. 4 Пам’ятки для заповнення розд. 3 Повідомлення (додаток до форми № 20-ОПП)

119.11

 

Які СГ та в яких випадках не повинні подавати повідомлення за формою № 20-ОПП?

 

Повідомлення за формою № 20-ОПП подається платниками податків за наявності об’єктів оподаткування або об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням. Інформація про об’єкти оподаткування, такі як товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг), відображається у відповідній податковій звітності платника податків (податкові декларації з податку на прибуток, з ПДВ, податковий розрахунок за формою № 1ДФ та інші). Тому про такі об’єкти оподаткування не потрібно повідомляти у формі № 20-ОПП

 

119.11

 

Чи треба подавати повідомлення за формою № 20-ОПП юрособі, яка придбала (орендує) транспортний засіб (далі – ТЗ) для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії)?

У разі придбання (оренди) юрособою ТЗ:

– для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії) форма № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після придбання (оформлення договору оренди) за основним місцем обліку такої юрособи;

– для потреб відокремленого підрозділу (філії) у графі «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» форми № 20-ОПП зазначається адреса відокремленого підрозділу (філії) за місцезнаходженням ТЗ.

Якщо юрособа вже вказала у формі № 20-ОПП ТЗ, які перебувають у її власності (оренді), то в разі наступного придбання (оренди) або відчуженнія ТЗ у цій формі відображаються лише ті об’єкти, щодо яких сталися зміни

119.11

 

Чи застосовується принцип «укрупнення інформації» у разі заповнення гр. 12 розд. 3 форми № 20-ОПП за наявності у СГ однотипних об’єктів оподаткування (земельні ділянки, ТЗ тощо)?

 

У разі заповнення гр. 12 розд. 3 форми № 20-ОПП принцип «укрупнення інформації» не застосовується до об’єктів оподаткування, які мають реєстраційний номер. Тобто інформація щодо таких об’єктів оподаткування наводиться за кожним об’єктом окремо

 

119.11

 

Як заповнюються графи 6, 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування», 8 «Місцезнаходження об’єкта оподаткування» розд. 3 форми № 20-ОПП у разі придбання ТЗ для використання по всій території Україні або передання його в оренду?

 

У разі придбання ТЗ для використання по всій території Україні або передання його в оренду платник податків наводить у графах 6, 7 та 8 розд. 3 форми № 20-ОПП адресу місця реєстрації ТЗ

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали